Doma ho má každý, přitom je nebezpečný: Tento sýr je potřeba okamžitě vyhodit

Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila na pultech velkého obchodního řetězce plesnivý sýr. V žádném případě jej nekonzumujte.

Strouhaný sýr i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Každý týden vás několikrát varujeme před nebezpečnými potravinami, které na pultech obchodů objevila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Dnešní varování se týká nebezpečného sýru, na který narazili inspektoři v Ústí nad Orlicí. Sýr je potřeba kompletně vyhodit, dle inspektorů byste si jeho konzumací mohli výrazně poškodit zdraví.

Nebezpečný sýr

Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce objevili v prodejně obchodního řetězce Albert na adrese Lochmanova 1440, 562 01 Ústí nad Orlicí sýr, který okamžitě zařadili do kategorie nebezpečných potravin. Inspekce vydala varování na svých webových stránkách PotravinyNaPranýři, protože sýr byl viditelně plesnivý a představuje tak pro spotřebitele zdravotní hrozbu.

Při kontrole výrobku Česká chuť, Zámecký sýr HOLANDSKÉHO TYPU byl zjištěn výskyt okem viditelných plísní u všech kontrolovaných balení. Potravina s přítomností plísní se nepovažuje za bezpečnou ke konzumaci, neboť může obsahovat toxické látky, které mohou poškodit zdraví osob, které by je zkonzumovaly. 

nevolnost iZdroj fotografie: Freepik
V lepším případě by vám ze sýra bylo pouze nevolno

Sýr nestačí okrájet či omýt, musíte jej vyhodit

Jak jsme již na JakZdravě v souvislosti s podobnými případy několikrát upozorňovali, plesnivé potraviny nestačí okrájet, vyhodit plesnivé části či omýt. Musíte je vyhodit celé, plíseň totiž kontaminuje celou potravinu, byť by na některých částech ještě nebyla okem viditelná. 

Vzhledem k tomu, že potravina, jejímž výrobcem byla Jaroměřická mlékárna, a.s. sídlící na adrese Kauniova 198, 675 51, Jaroměřice nad Rokytnou, neměla prošlé datum použitelnosti, je možné že máte dotyčný sýr stále doma. V takovém případě jej buď vraťte zpět do obchodu nebo jej jednoduše vyhoďte. V krajních případech by vám totiž jeho konzumace mohla například poškodit játra či způsobit další nepříjemné zdravotní problémy.

Jak reagujete, když v obchodě narazíte na plesnivou potravinu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články