Léčba plísní nehtů nebyla nikdy jednodušší: Primitivní směs zařídí první výsledky už během 24 hodin

Plíseň může postihnout nehty na nohou i na rukou. Častěji se objevuje právě na nohou, kde jsou pro ni ideální podmínky – teplo a vlhko. Naštěstí se dá vyléčit.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Plíseň nehtů je velmi nepříjemné onemocnění, které se snadno přenáší hlavně ve společných umývárnách nebo na koupalištích. Léčba bývá často zdlouhavá, jelikož nehty odrůstají velmi pomalu. Co pomůže nejrychleji, aby plíseň neměla šanci poškodit nehet a nehtové lůžko? Jako první je třeba jednat a nenechat ji se na vašich nehtech roztahovat. Pak můžete vsadit na léky z lékárny, nebo vyzkoušet, jak si s plísní poradí přírodní medicína.

Jednoduchý recept na plíseň nehtů

Pokud u sebe pozorujete plíseň nehtů (o tom, jak ji poznat se dočtete níže), vyzkoušejte oblíbený lidový recept. Už po 24 hodinách byste měli pozorovat pozitivní efekt, za tři noci se můžete plísně na nehtech zbavit. U zarostlých nehtů je potřeba postup opakovat víckrát.

Co budete potřebovat?

  • 1 polévkovou lžíci třezalkového oleje,
  • 1 polévkovou lžíci mouky
  • a 1 polévkovou lžíci moučkového cukru.

Postup přípravy a aplikace receptu:

  1. Smíchejte všechny přísady.
  2. Pečlivě promíchejte, abyste získali homogenní směs.
  3. Směsí namažte nehet, zabalte ho do gázy a nechte působit přes noc.
  4. Tento postup opakujte po tři noci.
Květy třezalky tečkované čerstvé a sušené iZdroj fotografie: Pixabay

Jak poznat plíseň na nehtech?

Plíseň na nehtech se projevuje změnou barvy a struktury nehtu. Nehet se barví do žluta, místy je bělavý, má tendence se lámat, třepit a drolit. Může se také oddělovat od nehtového lůžka. Pod ním se tvoří zapáchající vrstvy žluté či bílé hmoty. Dostane-li se plíseň až k lůžku, můžete přijít o celý nehet. Také hrozí, že se rozleze i na přilehlé oblasti kůže. Plíseň nehtů může neznalý člověk zaměnit s lupénkou nehtů.

Třezalka tečkovaná a její účinky na zdraví

Třezalka tečkovaná se v léčitelství využívá pro pomoc s širokým spektrem zdravotních neduhů. Známá je především tím, že čistí krev, léčí slinivku, játra i žaludeční a dvanáctníkové vředy. Má pozitivní účinky na kardiovaskulární systém a osvědčila se také při léčbě psychických nemocí, jako jsou deprese, úzkosti, návaly paniky a neklidu. Pomáhá také při roztroušené skleróze a patří mezi bylinky pro klidný spánek. Nedoporučuje se užívat třezalku bez porady s lékařem, pokud berete antidepresiva.

Jaké jsou vaše zkušenosti s léčbou plísně nehtů pomocí domácích metod?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články