Starobylá japonská masáž rukou, která léčí celé tělo. Kupříkladu palec pomáhá s bolestí hlavy a zažívacími potížemi

Zbavte se všech problémů týkajících se vašeho těla praktikováním starobylé japonské masáže rukou. Zde najdete ty nejlepší způsoby, jak na to.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jin Shin Jyutsu je druh starobylé japonské medicíny, jejíž princip spočívá v myšlence, že všechny problémy v lidském těle jsou důsledkem přílišného napětí a nejlepším způsobem, jak se tohoto napětí zbavit, je uvolnit bloky toku energie masáží ruky. Jak ovšem říká odborník Gregory Minnis, některé tlakové body jsou také spojeny s jednotlivými orgány a emocemi, a proto jejich masáž může navíc zmírnit určité zdravotní problémy.

Jednotlivé prsty a orgány, se kterými jsou spojeny

Každý váš prst je spojen s určitým orgánem nebo orgány, a proto jejich masáží můžete stimulovat některé funkce svého těla, čímž si také dokážete ulevit od bolesti nebo dalších případných problémů: 

  • Palec – souvisí se zdravím žaludku a sleziny. Jeho masírování může pomoci při zažívacích potížích, bolestech hlavy a depresích.
  • Ukazováček – je spojen s močovým měchýřem a ledvinami. Jeho masáž pomáhá při bolestech zad a hlavy, úzkosti, bolestech loktů a nadloktí. 
  • Prostředníček – souvisí se žlučníkem a játry. Jeho masáž pomáhá při únavě, namožení očí a suchém kašli. 
  • Prsteníček – je spojen se srdcem a tenkým střevem. Jeho masáž pomáhá při bolestech v krku, uklidňuje nervy a pomáhá překonat zmatek a nejistotu.
  • Malíček – souvisí se srdcem a tenkým střevem. Jeho masáž pomáhá při bolestech v krku a uklidňuje nervy. Pomáhá také překonat zmatek a nejistotu. 

Masáž konečků prstů 

Správná masáž konečků prstů může zmírnit příznaky horečky, bolesti v krku a někdo dokonce říká, že dokáže předcházet také epilepsii a kómatu. Pokud ji chcete provést, jednoduše stiskněte koneček každého prstu na své ruce po dobu 20 sekund. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Tlakový bod pro léčbu úzkosti

Pokud se potýkáte s úzkostí, můžete tento problém zmírnit masírováním bodu, který se nachází na pravé straně levé ruky těsně pod dlaní – tento bod je navíc spojen podle studie z roku 2017 se snížením obav pacientů z operací srdce. Pro efektivní výsledky masírujte tento bod po dobu 1 minuty.

Bod vnější a vnitřní brány

Bod vnější a vnitřní brány se nachází na úrovni prostředníčku ve vzdálenosti 2,5 centimetru od zápěstí a jeho pravidelné masírování zmírňuje nevolnost, bolesti žaludku, zažívací potíže a pomáhá také při bolestech hlavy. 

Oblast mezi palcem a ukazováčkem

Masírování bodu, který se nachází na vnější straně dlaně mezi palcem a ukazováčkem, vám pomůže zbavit se migrén, bolestí zubů, ramen a krční páteře. V případě, že jej však budete masírovat častěji, může pomoci také proti zácpě. 

Bod pod palcem 

Další tlakový bod, který vám pomůže zmírnit dýchací potíže, jako je například kašel a dušnost, se nachází pod palcem na vnitřní straně obou dlaní. Jakmile jej najdete, zmáčkněte jej po dobu 20 sekund. Někteří lidé dokonce věří, že reguluje emoce a zvyšuje pocit štěstí.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Talkový bod proti bolesti uší, hlavy a krku

Tento velmi užitečný tlakový bod se nachází hned pod malíčkem a jeho silné stisknutí pomáhá s několika typy bolestí, jako je například bolest uší, hlavy a krku. Jeho častější masáž vám také pomůže cítit se silněji, sebevědoměji a být trpělivější.  

Masáž čtyř kloubů 

Masáž čtyř tlakových bodů, které se nachází na vnitřní straně prstů (malíčku, prsteníčku, prostředníčku a ukazováčku), mezi jejich 1. a 2. článkem, souvisí s léčbou bolestí očí a uší a jejich únavou. Pokud tato místa budete masírovat častěji, může vám to pomoci také při zažívacích potížích, a to zejména u dětí. 

Jaké tlakové body nejčastěji masírujete vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy