Dosáhnout mladistvé a čisté pleti není tak složité, jak se zdá: Měsíček obnoví její pružnost, jogurt zase umí vyčistit póry

Péče o pleť nemusí být náročná a drahá. Přírodní ingredience dokážou pokožku vyčistit a rozjasnit stejně dobře jako drahé kosmetické přípravky.

Bylinky na čištění pleti i Zdroj fotografie: iStock
                   

Mnoho žen touží po krásné pleti bez vad. Nejčastěji bojují s rozšířenými a ucpanými póry a akné. Svůj boj většinou vzdají proto, že se jim zdá péče o pleť příliš náročná. V některých případech dokonce nákladná, protože kvalitní kosmetika není rozhodně levná záležitost. Proto napřed vyzkoušejte přírodní ingredience. Jsou levné a máte je nadosah. Prozáří pleť a zlepší mírné projevy akné. V těžších případech akné doporučuje doktorka Sarah Taylor poradit se napřed s dermatologem.

Pružnou pokožku zajistí měsíček

Měsíček lékařský patří mezi bylinky oblíbené mezi ženami. Obsahuje třísloviny, které, když se setkají s bílkovinami, zvyšují pružnost pokožky. Odvar z měsíčku dokonce pomůže zmenšit rozšířené póry na obličeji. Uklidní pokožku při akné a také dodá vaší pleti pěkný živý tón.

Jedlá soda jako peeling

Používáte peelingy z drogerie? Vyzkoušejte obyčejnou jedlou sodu. Dokáže hloubkově čistit pokožku a pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky. Stačí si z ní vytvořit pastu, kterou následně rozetřete na obličej. Nenanášejte ji do bezprostřední blízkosti očí a úst. Po dvou až třech minutách opláchněte. Stejně jako jiný peeling ani tento nepoužívejte každý den. Pro citlivou pokožku nemusí být peeling nejlepším řešením.

Nesnesete peeling? Zkuste jogurt

Je-li vaše pleť hodně citlivá a máte problém s peelingy, existuje mnohem šetrnější varianta. Tou je jogurt. Díky tomu, že obsahuje kyselinu mléčnou, skvěle odstraňuje odumřelé kožní buňky a nečistoty, které ucpávají póry. Ideální pro péči o obličej je přírodní jogurt. Udělejte si z něj masku, počkejte dvacet minut a opláchněte. Nezapomeňte nakonec použít hydratační krém.

Žena v červené čepici s nanesenou přírodní pleťovou maskou iZdroj fotografie: Pixabay

Čistící pleťová maska z vaječného bílku

Potřebujete vyčistit póry a vytáhnout z nich přebytečný maz? Není nic snadnějšího, než si připravit pleťovou masku z vaječného bílku. Stačí oddělit žloutek od bílku, přidat do bílku pár kapek citronové šťávy a nanést na obličej. Maska se nechává působit cca dvacet až třicet minut. Nakonec stačí umýt vodou.

Jíl pro vyrovnání pH pokožky

Jíl se používal pro péči o pleť již v dávných dobách. Dokáže z pokožky vytáhnout nadbytečnou mastnotu a zabránit ucpávání pórů. Navíc pomáhá vyrovnávat přirozené hodnoty pH pokožky. Jako maska se nesmí nechávat na obličeji moc dlouho, protože jíl hodně vysušuje. Nezapomeňte po proceduře pleť dobře hydratovat.

Které přírodní ingredience pomáhají pro krásnou pleť vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články