Už žádná povislá prsa: Za pár dní budou pevnější než kdy dřív, řešení nestojí ani korunu

Jsou případy, kdy se bez podprsenky neobejdete, například při sportu. Doma je ale lepší dát svým prsům volnost. Podívejte se, jaké benefity z toho vyplynou.

Podprsenky srovnané v šuplíku i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Jen velmi málo žen nenosí podprsenku. Přitom ve skutečnosti není žádná podprsenka potřeba, a přesto vaše prsa budou vypadat mnohem lépe. Mačkání prsou v podprsence má na prsa spíš negativní vliv, a to jak na krásu poprsí, tak na celkové zdraví. Osvoboďte svá prsa a vesele si k tomu zanotujte: „Krásně je dnes venku, sundej podprsenku.“

Bez podprsenky se zvětší prsa

Podle webu WellAndGood se bez podprsenky lépe zapojí prsní svaly. Tím se vaše prsa přirozeně zvýší a budou se zdát větší. Často se pak stane, že ženy přechází z košíčku B na velikost C. Kromě toho prsa získají hezčí tvar a stanou se pružnějšími. Krásu vašich vnad můžete podpořit ještě cvičením, které naše redakce doporučovala už dříve.

Zdraví pro vaše prsa není v podprsence

Správně zvolená podprsenka nemusí být vůbec špatná. Ale pokud podprsenku nenosíte správně nebo máte špatnou velikost, dočkáte se akorát nepohodlí nebo dušnosti. Když podprsenka škrtí, omezuje průtok krve a může být důvodem, proč vás bolí prsa. Na toto téma jsme na JakZdravě psali dříve. Při pocení se mezi hrudníkem a prsy často hromadí pot, který vsakuje podprsenka a tvoří tak živnou půdu bakteriím. Z toho se často tvoří ekzémy a zapařeniny. Bez podprsenky vás toto trápit rozhodně nemusí.

Lepší pocit a snížení výdajů

Bez podprsenky se mnoho žen cítí daleko lépe a svobodněji, nikde je nic neškrtí a netlačí.  Také je dobré se zamyslet nad tím, kolik utrácíte za stylové a dobře padnoucí podprsenky. Kvalita je důležitá, ale nikdy není tak vysoká, aby vám podprsenka vydržela několik let. Bez podprsenky možná ještě ušetříte.

Žena v obchodě vybírající si podprsenku iZdroj fotografie: Freepik
Kolik utratíte za podprsenky? Neušetřili byste bez nich?

Poruchy spánku ve spojitosti s podprsenkou

Nosíte podprsenku i na spaní? Z toho mohou pramenit problémy, jako jsou potíže s usínáním, nekvalitní spánek nebo časté buzení. Často může za to, že se ženy cítí unavené a chybí jim pocit kvalitního dobití baterek.

Káva má vliv na ženská prsa: Podle výzkumu snižuje riziko rakoviny, při 3 šálcích denně ale poprsí zmenšuje

Podprsenka a krevní oběh

Web RealSimple nedávno avizoval, že těsná guma podprsenek zhoršuje prokrvení těla. Kdekoli se dotýká vaší kůže, už svírá některé cévy. Od toho se odvíjí celková pohoda, únava a letargie. Bez podprsenky se můžete cítit mnohem lépe, plní energie a zlepší se i vaše celková pozornost.

Jak to máte s nošením podprsenek vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články