Už nikdy žádné křečové žíly: Uznávaná lékařka poradila, jak se jich zbavit už za 3 dny

Křečové žíly trápí mnoho lidí bez rozdílu pohlaví. Představují estetický i zdravotní problém, je tedy záhodno se jich co nejdříve zbavit.

křečové žíly i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Křečové žíly jsou jednak estetický, ale také zdravotní problém. Tvoří se nejčastěji na spodní polovině dolních končetin a zvyšují riziko vzniku krevní sraženiny či zánětu žilní stěny. Existuje však několik metod lidové léčby, které křečové žíly zmírňují. Většina těchto receptů vás nebude stát ani korunu.

Měsíček je staletími prověřený pomocník

Měsíček lékařský jsme na JakZdravě doporučovali již nesčetněkrát, sdíleli jsme s vámi několik receptů na domácí měsíčkovou mast i na měsíčkový čaj. Lékaři z WebMD potvrzují, že měsíček má mnoho pozitivních přínosů pro zdraví. V lidové léčbě se se běžně používá již po staletí na rány, vyrážky, infekce, záněty a mnoho dalších onemocnění. Jeho sílu využívá i ajurvéda. 

Jistá lékařka ale tvrdí, že mnohem účinnější je měsíčkový olej, ten údajně výrazně zmírňuje křečové žíly již za 3 dny. Nutriční specialista Miho Hatanaka, RDN, L.D. dodává, že měsíček (čaj, olej, mast i extrakt) využijete při léčbě vředů, chronických zánětlivých onemocnění, na podporu produkce kolagenu i na zvýšení elasticity pokožky i žil. Pomůže též na pokožku spálenou od slunce a hnisající rány.

Měsíček lékařský dva květy vedle sklenice s čajem iZdroj fotografie: Pixabay
Kromě masti se dá z měsíčku připravit léčivý olej či bylinkový čaj.

Recept na domácí měsíčkový olej

Natrhejte cca 50 květů měsíčku, dobře je omyjte vodou a osušte. Vložte je do větší uzavíratelné nádoby a zalijte litrem kvalitního olivového oleje. Následně uzavřete a nechte 4 až 5 týdnů na slunci macerovat. Měsíčkový olej můžete přecedit, ale není to nezbytné. Uchovávejte na chladném a tmavém místě.

Jak doma „vyzmizíkovat“ křečové žíly: Petržel i rajčata umí zázraky, ale pomůže i léčivá koupel

Jsou i další možnosti

Přestože lékařům většinou důvěřujeme, o této metodě máme v redakci jisté pochybnosti. Rozhodně nerozporujeme, že byla lékařka s intenzivní kúrou měsíčkovým olejem u některých svých pacientů úspěšná, ale nejsme si zcela jistí, že bude fungovat u všech, a navíc takto rychle. Kromě oleje tedy doporučujeme již zmiňovanou měsíčkovou mast nebo kopřivovou mast, kterou jsme na JakZdravě také doporučovali již několikrát. Případně, pokud nemáte problém s invazivním zákrokem, tak můžete zvolit chirurgické odstranění, které funguje stoprocentně.

Jak se vám měsíčkový olej osvědčil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články