Neuměla jsem se zbavit kuřího oka, dokud jsem nevyzkoušela tento domácí recept

V přírodě najdete lék na všechno, dokonce i na kuří oko. Tento lék si budete moci pěstovat doma, ať už na zahradě, na balkóně či za oknem.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kuří oko je název pro ztvrdlou část kůže, která vzniká nejčastěji na nohou, převážně na chodidlech nebo prstech. Vzniká na místech, která jsou vystavena zvýšenému tření a tlaku. Kuří oko charakterizuje bolest, která vás donutí rychle jednat. Spolehněte se na přírodu, připravila pro vás skvělý recept ze skalní růže. Možná ji znáte pod názvem netřesk.

Jednoduchá pomoc se skalní růží

Dost možná vám roste na skalce. A jestli ne, určitě si netřesk opatřete. Šťáva z něj má dezinfekční účinky, navíc tlumí záněty. Jeho listy jsou dužnaté a plné šťávy, takže vám naprosto stačí si ulomit lísteček, přiložit ho na kuří oko a přilepit náplastí, aby neodpadl. Je ho potřeba vyměnit ideálně třikrát denně. Po pár dnech bude kuří oko pryč a dokonce se sníží pravděpodobnost, že by se k vám ještě někdy vrátilo. Působí i na bradavice, které se po pár dnech této aplikace dobrovolně vzdají a odpadnou.

Recept na léčivou mast z netřesku

Tuto mast využijete na všechny myslitelné kožní problémy, na popáleniny, ranky, jizvy i modřiny.

Postup:

  1. Listy netřesku namelte v mlýnku na maso.
  2. Smíchejte s vepřovým sádlem.
  3. Vařte, dokud se neodpaří přebytečná šťáva a mast nezíská jednotnou konzistenci.
  4. Hotovou mast skladujte v lednici.
iZdroj fotografie: Pixabay

Jak pěstovat skalní růži

Netřesk patří mezi rostliny, které jsou na pěstování naprosto nenáročné. I když nejste žádný zahradník, můžete být v klidu. Netřesk snese i vaši péči. Vyberte své skalní růži místo, kde bude mít dostatek slunce a spíš sucho než vlhko. Nemáte-li zahradu, zasaďte si ji do květináče nebo truhlíku na balkon. Nemusíte zalévat, nemusíte se bát slunce a ani mrazu. Jednou za čas ji kapku zavlažíte a spokojenost bude na obou stranách.

V případě bradavic můžete zvolit účinnější metodu. Poradí si s nimi jablečný ocet. Neředěný jablečný ocet dokáže poleptat kůži, proto je v boji proti bradavicím velmi efektivní.

Jak využíváte netřesk vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články