Stlačte na minutu jeden z těchto bodů a brzy se dostaví vytoužená úleva

Akupresura neboli reflexní terapie je starodávná technika, která vám může pomoci od mnoha neduhů a potíží. Pravidelnou masáží můžete problémům dokonce předcházet.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Reflexní terapie rukou je druh starodávné masáže, která se zaměřuje na určité oblasti těla tlakem na specifické reflexní body na rukou. Tato holistická terapie přináší úlevu od nepohodlí, napětí a bolesti. Podstatou je odblokování ucpaných energetických kanálů a náprava stavu, který obtíže způsobuje. Pravidelnou masáží těchto bodů navíc můžete mnoha obtížím i předejít.

K čemu je reflexní terapie dobrá

Reflexní terapie neboli akupresura posiluje krevní oběh, zlepšuje pohyblivost a přináší úlevu od typických každodenních potíží způsobených opakovaným pohybem nebo špatným držením těla. Dokáže také zmírnit příznaky mnoha onemocnění. 

Reflexní body na rukou

Energie v těle proudí po takzvaných meridiánových drahách a reflexní body tak najdete po celém těle. My se dnes zaměříme na ty, které se nacházejí na rukou. Jejich jemná masáž palcem nebo reflexní tyčinkou vám může ulevit od následujících obtíží.

Stres, úzkosti a deprese

V záhybu zápěstí najdete 7. tlakový bod srdce. Leží přímo pod malíčkem a hned vedle tohoto tlakového bodu se nachází kost. Reflexologové tvrdí, že jemný tlak na tento bod může chránit před úzkostí, nespavostí, bušením srdce a depresí.

Nachlazení

Tlakový bod plicního meridiánu najdete na palci. Začíná u bříška palce a končí těsně pod záhybem zápěstí. Přejeďte po této linii prstem. Pokud v této oblasti narazíte na bolavé místo, začněte jej jemně masírovat. Tato masáž specifických bodů může pomoci zmírnit příznaky nachlazení, jako je zimnice, kýchání, rýma a bolest v krku.

iZdroj fotografie: Pexels

Nevolnost a bolest břicha

Bod vnitřní brány najdete na zvláštním místě v záhybu zápěstí. Spojte dlaně, jako byste do nich chtěli nabrat vodu, a všimněte si, ve kterém bodě se vám dotýkají zápěstí. Vezměte jednu ruku a začněte masírovat bod uprostřed ruky asi 3 centimetry od místa, kde se vaše zápěstí dotýkala. Masáž tohoto místa zlepšuje trávení a zmírňuje nevolnost a bolesti žaludku.

Imunita 

Vnější bod brány najdete mezi dvěma šlachami na předloktí. Nachází se ve stejných místech jako bod vnitřní brány, ale na horní straně ruky, tedy asi 4 cm nad zápěstím. Pro masáž tohoto bodu je vhodné použít více prstů. Snažte se vyvinout silnější tlak. Tím byste měli rychle povzbudit svůj imunitní systém. Reflexologové se domnívají, že vyvíjení tlaku na tuto část ruky vám dodá energii.

Bolest hlavy a zubů

Bod údolí ruky najdete v masité části mezi palcem a ukazováčkem. Reflexologové tvrdí, že silnější masáž tohoto tlakového bodu může pomoci snížit stres a také zmírnit migrény, bolesti zubů, napětí v ramenou a bolesti v oblasti krku.

Na reflexní terapii rukou je nejlepší, že ji můžete provádět kdekoli a díky dobré dostupnosti nepotřebujete pomoc maséra či jiné osoby. Musíte jen vědět, kde máte body hledat. Další důležité reflexní body na rukou jsou zmíněny v následujícím videu.

Jaké další tlakové body na rukou využíváte?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články