Opřela si nohy o zeď a nestačila se divit: Už za 15 minut vyléčila problém s trávením a bolestí nohou

Relaxace vzhůru nohama – i tak by se dala nazvat uklidňující a zdraví prospěšná poloha s nohama opřenýma o zeď směrem ke stropu. Vyzkoušejte ji, opravdu ulevuje.

Žena s nohama nahoru a tabletem i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Staráte se každý den o své zdraví? Psychohygiena radí, že si každý člověk má najít alespoň patnáct minut jenom sám pro sebe. Když si na těch patnáct minut opřete navíc nohy o zeď, budete se cítit jako úplně nový člověk. A pokud tuto techniku budete provádět pravidelně, budete na sobě moci pozorovat zlepšení celkového zdraví i vaší nálady.

Patnáctiminutová relaxace

Nejde o nic fyzicky náročného. Prostě si lehnete ke zdi a nohy opřete tak, aby byly nahoru. Jednoduché a překvapivě příjemné. Vydržte takto 15 minut denně a budete se divit, co to s vámi v horizontu několika dní udělá. Můžete si udělat pohodlí, že si dáte pod boky polštář. Jen dbejte na to, abyste měli hýždě co nejblíže stěně, jak radí web BabičkineRady. Pro relaxaci a péči o nohy lze také doporučit koupel, která může léčit časté problémy nohou, jak psala naše redakce dříve.

Pozitivní změny, které přijdou

Zklidnění a uvolnění

Předně se jedná o relaxační metodu, takže lze očekávat, že poloha bude mít uklidňující účinek. Tato poloha reguluje dýchání a do plic se dostane více kyslíku. Nemusíte se tak soustředit na dýchání, poloha to za vás udělá sama.

Ustanou bolesti nohou

Tento cvik, dá-li se to tak nazvat, je skvělý po celodenní práci ve stoje na nohou. Pomůže totiž z těžkých a unavených nohou udělat zase svěží nožky plné energie. Bolesti se zbavíte už za zmiňovaných patnáct minut s nohama nahoře.

Dvoje nohy u zdi iZdroj fotografie: Freepik
Relaxovat s nohama nahoru se dá i ve dvou.

Zmírnění otoků nohou

Otoky kolem kotníků mohou být příznakem vážné choroby, jak psala naše redakce dříve. Někdy ale může být příčinou sedavé zaměstnání, nevhodná obuv nebo naopak zaměstnání, kde trávíte celý den na nohou. Pokud vyloučíte onemocnění, pak lze otoky zmírňovat tím, že si pravidelně na 15 minut denně opřete nohy o zeď.

Houpačka jako nástroj pro relaxaci a snížení stresu

Zlepší se trávení

Poloha s nohama nahoru podporuje střevní pohyby a tím také trávení. Pokud je vám těžko, máte zácpu nebo nadýmání, vyzkoušejte tuto polohu. Měla by vám přinést úlevu. Na JakZdravě doporučujeme i přírodní cesty, jak se zbavit nadýmání. Jedná se o bylinky a koření.

Jakým způsobem relaxujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články