Léčivý nálev: Jen co si do něj namočíte nohy, je po problémech

Koupele nohou dokážou parádně odbourat stres, uvolnit celé tělo a ošetřit nohy. Podle ingrediencí, které si přidáte do vody, se můžete zbavit zápachu i ztvrdlé kůže.

Nohy v lavóru s vodou a růžovými listy i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zápach nohou je velmi nepříjemná věc, které se bez pořádné péče nezbavíte. Nevěšte ale hlavu. Někdy stačí skutečně málo a čeká na vás celá řada přírodních metod, které vám mohou pomoci. Jsou účinné, suroviny pro přípravu dostupné a příprava velmi jednoduchá. Nejznámější přípravek k pohlcování pachů zná každá hospodyňka. Jedná se o jedlou sodu, kterou v tomto případě ještě doplníte o zelený čaj.

Jedlá soda v péči o nohy

Jedlá soda skvěle pohlcuje pachy. Podle webu Healthline se dá použít jednak jako deodorant, tak také osvěžovač vzduchu, a dokonce se dá přidávat do bot, aby se z nich nelinul nepříjemný zápach. Stačí dvě lžíce jedlé sody v plátěném pytlíku do bot a máte po starostech. Samozřejmě je vyndejte, než si boty obujete, jinak vás to bude tlačit. Abyste ale odstranili příčinu zápachu, je potřeba péče o nohy. Přidejte si jedlou sodu do koupele, aby pohltila pachy a rovnou zvláčnila odumřelou kůži, kterou pak snadno opemzujete.

Proč zelený čaj?

V koupeli nohou by neměl chybět ani zelený čaj. Web PennMedicine udává, že zelený čaj působí protizánětlivě a na kůži má pozitivní účinky. Pomáhá ji vyčistit a rozzářit, dokonce se hodí jako pomocník při akné. Proto se nebojte ho použít do koupele nohou. Na JakZdravě jsme psali také o jablečném octu, se kterým dosáhnete hebkých pat.

Miska s jedlou sodou a věci k péči o nohy iZdroj fotografie: Freepik
Jedlá soda dokáže odstranit zápach a ošetřit vaše nohy

Příprava koupele pro nohy

Co budete potřebovat?

  • 6-7 pytlíčků zeleného čaje,
  • 2-3 čajové lžičky jedlé sody
  • a horkou vodu.

Postup přípravy koupele:

  1. Připravte si lavor nebo velkou mísu, do které nasypete jedlou sodu a zelený čaj.
  2. Zalijte horkou vodou a nechte chvíli vychladnout.
  3. Nyní vložte nohy do lavoru, pohodlně se k tomu uvelebte a užívejte si příjemnou koupel a relaxaci.
  4. Takto byste měli postupovat každý večer před spaním.

5 triků, jak se navždy zbavit zápachu nohou během několika minut. Skvělou možností je vodní lázeň, která vyjde cca na 25 Kč

Aplikace a dávkování:

Alespoň pár minut byste si měli každý den najít čas na koupel nohou. Bez přerušení vydržte s koupelemi po deset dnů. Pokud by se problém opakoval, klidně celou kúru zopakujte. Pokud se vám zdá tato koupel málo účinná, můžete to zkusit s ústní vodou. Dá se použít i do koupele nohou a výsledky jsou více než překvapivé, jak už naše redakce psala dříve.

Jaké jsou vaše zkušenosti s léčebnými metodami proti páchnoucím nohám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články