Rychlá metoda pro snížení krevního tlaku: Trik z čínské medicíny účinkuje do 5 minut

Vysoký krevní tlak je nebezpečný problém, který v současné době trápí značnou část populace. Zbavte se jej pomocí této jednoduché metody.

normální krevní tlak i Zdroj fotografie: iStock
                   

Podle čínské tradiční medicíny lze snížit vysoký krevní tlak bez použití jakýchkoliv léků nebo přírodních prostředků. Stačí totiž, když na svém těle najdete správné body a začněte je po určitou dobu masírovat. Tímto způsobem snadno uvolníte svaly a tkáně, což vám pomůže rozproudit průtok krve a následně také snížit vysoký krevní tlak. Pokud tedy tento problém trápí i vás, níže jsme pro vás připravili rychlou metodu, která vám dle lékařky Megan Soliman pomůže již během pěti minut.

Hypertenze a její dopady na zdraví těla 

Hypertenze neboli vysoký krevní tlak je moderní onemocnění, které může mít mnoho příčin, a to včetně stresu, nedostatku spánku, obezity, nadměrné konzumace slaných jídel, kouření a zvýšené konzumace alkoholu. Dopady tohoto problému však mohou být naprosto fatální – s vysokým krevním tlakem totiž stoupá také riziko vzniku srdečního infarktu, mozkové mrtvice a dalších kardiovaskulárních onemocnění. Je proto velmi důležité, abyste problém řešili včas a nenechávali svůj osud náhodě. 

Ve skutečnosti všichni lidé mají čas od času vysoký krevní tlak. Stres nebo nadměrná fyzická aktivita způsobují stahování svalů a cév a zvyšování tlaku v krevním řečišti, což může vést právě ke vzniku hypertenze. V takovém případě je však pouze dočasná, tudíž se nemusíte bát, že byste byli nějakým způsobem ohroženi. A co vlastně člověk musí udělat, aby se jeho krevní tlak dostal do normálu? Lékař by doporučil léky, naturopat pravděpodobně nějakou bylinu, ovšem tradiční čínská medicína nabízí úplně jiný, tajný lék.

Metoda pro účinné snížení vysokého krevního tlaku

Tradiční čínská medicína odhalila tajemství, jak snížit vysoký krevní tlak bez použití jakýchkoliv léků nebo přírodních látek. Již za pouhých 5 minut se proto můžete zbavit tohoto nebezpečného problému a ochránit se tak před nebezpečnými nemocemi popsanými výše. Podívejte se, jak postupovat: 

  • Bod 1: Prvním bodem pro stimulaci je linie za ušním lalůčkem. Neměli byste na ni příliš tlačit ani ji silně masírovat, ale hladit ji velmi pomalu shora dolů (stačí se jí jemně dotýkat konečkem prstu). Tento postup opakujte alespoň 10krát a poté jej opakujte na druhé straně.
  • Bod 2: Druhým bodem je klíční kost. Masírujte tento bod asi 1 minutu a to samé zopakujte na druhé straně. Tlačte pevně, ale ne bolestivě. Neexistuje žádný přesný návod, jak toto místo správně masírovat, jde o to, abyste cítili příjemný tlak, nikoliv bolest. 
iZdroj fotografie: iStock

Pokud provedete tuto léčbu, váš krevní tlak se velmi rychle vrátí zpět do normálu. Technika je účinná zejména proto, že působí na svaly a tkáně, což jsou dva nejdůležitější pilíře normálního průtoku krve v cévách. Kromě toho, pokud dokážete kontrolovat svůj kardiovaskulární systém, vaše tělo se dokáže samo uzdravit z některých onemocnění (a to často mnohem rychleji než při použití léků). Zastánci čínské tradiční medicíny proto apelují, abyste dbali na své zdraví a nic nenechávali náhodě.

Jak se vám osvědčily techniky čínské medicíny?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Michaela Kuklová překonala rakovinu, ale o lásku nestojí. „Když se zamiluji, lítám v tom jak malá holka, takže jsem si lásku zakázala,“ říká
Události247
Události247
Ukrajina konečně vysvětlila důvod spojenectví Putina a Lukašenka. Pro svět to znamená nevídanou hrozbu
VědaŽivě
VědaŽivě
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz
adbz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění