30 sekundový zdravotní test. Stisknutí kořenů nehtů a pěstí ukáže, do jaké míry je vaše tělo zdravé

Mnohdy si člověk může myslet, že je jeho tělo zdravé a nemusí se ničeho bát. Tyto třiceti sekundové testy vás však mohou přesvědčit o opaku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S neustále přibývajícím věkem populace se výrazně zvyšuje riziko různých onemocnění a náš imunitní systém se oslabuje. Ačkoliv je velmi důležité chodit na pravidelné lékařské prohlídky, existují také některé rychlé testy, které vám dokáží říct, jak na tom s vaším zdravím ve skutečnosti jste. Nejlepší na tom je, že je můžete vyzkoušet sami doma a každý z nich vám zabere maximálně třicet sekund. 

Stisknutí kořenů nehtů

První cvik spočívá v tom, že pravým palcem a ukazováčkem stlačíte kořeny nehtů na levé ruce. Začít byste měli palcem a držet byste jej měli 3-5 sekund. Poté přejděte na ostatní prsty. Jakmile prst pustíte, bude tak trochu bílý, ovšem krev by se měla vrátit maximálně do 2 vteřin. Pokud se tak nestane, vaše tělo má problémy s průtokem krve. Jestliže byl test navíc bolestivý, rozhodně byste měli zpozornět. Jednotlivé prsty jsou totiž úzce spojené s vnitřními orgány, a pokud vás některý prst bolel, zde se můžete podívat, co to podle odborníků znamená: 

  • Palec: Pokud pro vás bylo stisknutí kořene nehtu na palci bolestivé, může to být známkou problému s plícemi.
  • Ukazováček: Bolest v tomto prstu je úzce spojena s tlustým střevem, tudíž může svědčit o potížích s vaším trávícím traktem
  • Prostředníček: Bolest prostředníčku je známkou problémů se srdcem.
  • Prsteníček: Prsteníček je také spojen se srdcem, tudíž pokud vás bolel jeho vrchol, mohlo by to být známkou srdečních problémů.
  • Malíček: Bolest malíčku odkazuje na problémy s tenkým střevem.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Nohy směrem nahoru 

Tento cvik je zaměřený především na vaší páteř a břišní svaly. Lehněte si na zem, aby vaše čelo směřovalo k podlaze a vy jste leželi na břiše. Ruce držte rovně podél těla a obě nohy zvedněte nahoru, přičemž se snažte udržet vaše tělo co nejvíce v klidu. V této poloze vydržte 30 sekund. Pokud jste byli schopni provést tento cvik, aniž byste sebou škubali nebo se hýbali, vaše tělo je pravděpodobně v pořádku. V případě, že však pro vás byl tento cvik náročný, můžete mít problémy s břichem nebo s páteří.  

Sevření ruky

Při tomto testu jednoduše sevřete ruku v pěst a držte ji v této poloze 30 sekund. Vaše ruka nyní bude bílá, protože když sevřete pěst, cévy se stlačí, což omezí průtok krve v této části vaše těla. Pokud se po uvolnění ruky krev vrátí zpět a ruka bude stejná, jako před tím, jste pravděpodobně v pořádku. V případě, že je naopak vaše ruka pořád bílá a vy stále čekáte, může to být známkou arteriosklerózy

iZdroj fotografie: Depositphotos

Cvičení kobry

Kobra je poloha, se kterou se většinou setkáte během jógového cvičení. Jednoduše si lehněte břichem na podlahu a horní část těla se pokuste co nejvíce zvednout nahoru. Nepomáhejte si rukama, děláte to sami pro sebe, a je zapotřebí, abyste to dělali správně. V této poloze nyní vydržte alespoň 30 sekund. Pokud tento test zvládnete bez jakýchkoliv obtíží, je vaše tělo pravděpodobně zdravé. V případě, že je naopak pro vás provedení cviku nemožné, mohlo by se jednat o problém s páteří.  

Který cvik byl pro vás nejtěžší, ale přeci jen jste ho úspěšně zvládli?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Pavla Landová

Zobrazit další články