Sirup z bobkového listu: Vyčistí plíce a posílí imunitu celého těla

Až příště hodíte bobkový list do rajské, na kterou ani nemáte kvůli nachlazení chuť, vzpomeňte si na účinky tohoto koření. Připravte si sirup a zbavte se chřipky do pár dnů.

Sušené bobkové listy i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Bobkový list se používá jako koření v kuchyni. Některá jídla si bez něj nedokážete jistě ani představit. Jeho účinky na zdraví stojí také za pozornost. Hlavně jeho skvělý účinek proti kašli a na posílení imunity. Nejlepší je sirup z bobkového listu, který seženete v lékárně. Vlastní je ale ještě mnohem lepší a účinnější. Určitě ho dokážete hravě připravit doma.

Sirup z bobkového listu proti kašli

Pokud se už cítíte nachlazení, dejte si sirup proti kašli z bobkového listu a k tomu ještě popíjejte čaj z bobkového listu. Tím účinek znásobíte. Sirup by vám měl pomoci odkašlávat, odstranit přebytečný hlen z dýchacích cest a usnadnit dýchání.

Co budete potřebovat?

  • 250 ml vody
  • 6-8 bobkových listů
  • 6 lžic medu nebo javorového sirupu
  • šťávu z jednoho citronu

Postup přípravy receptu:

  1. Do vroucí vody natrhejte bobkové listy.
  2. Nechte přikryté vařit 5-6 minut na nejnižší stupeň.
  3. Poté sceďte a zamíchejte.
  4. Smíchejte s medem a citronovou šťávou.
  5. Přelijte do uzavíratelné nádoby a uložte do lednice.

Dávkování a aplikace:

Sirup uchovávejte v lednici a spotřebujte ho do dvou týdnů. Dospělým se doporučuje užívat 3-4 polévkové lžíce třikrát denně po dobu dvou týdnů, dětem lze podat 1-2 lžíce nebo 3 kávové lžičky denně.

Bobkový list rostoucí v přírodě iZdroj fotografie: Pixabay
Objevte skvělé účinky bobkového listu na zdraví

Trojice léčivých surovin

Ptáte-li se, co je na sirupu tak skvělého, je to kombinace bobkového listu, citronu a medu. Všechny tyto tři přísady jsou v boji s nachlazením ty nejlepší a nejúčinnější. Bobkový list nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, pomáhá odkašlávat a léčí zánět průdušek. Citron dodává vitamín C, posiluje imunitu a také zlepšuje chuť vašeho čaje. No a med je králem všech přírodních léků. Působí antibakteriálně a výrazně zkracuje dobu léčby nachlazení i chřipek. Dá se využít také zevně pro zlepšení kvality pleti i jako maska na vlasy.

Jaký přírodní lék pomáhá na nachlazení vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články