Začala spát nahá, během 10 dní se změnilo kompletně její zdraví k lepšímu

Kvalitní spánek je jedna z nejdůležitějších věcí pro to, abyste se cítili zdraví a spokojení. A co teprve spánek bez pyžama? Zkuste to, změnu poznáte brzy.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Kvalitní a dostatečně dlouhý spánek je nezbytný pro každého z vás. Odborníci varují, že nedostatek spánku může být příčinou mnoha vážných, dokonce život ohrožujících onemocnění, jako je rakovina, cukrovka a srdeční problémy. Takže pokud máte problémy se spaním, začněte změnou některých návyků. Třeba zkuste spát nazí, poskytne vám to spoustu výhod. Za pouhých 10 se vaše zdraví začne zlepšovat a vy se budete cítit odpočinutě a svěže.

Nižší růst bakterií

Spánek bez pyžama zvyšuje pocit štěstí, snižuje krevní tlak, posiluje imunitní systém a brání před úzkostí. Zkrátka, pokud spíte úplně nazí, můžete se cítit naprosto svobodně – nic vás neštípe, nic nedráždí a je vám mnohem pohodlněji. Díky nižší vlhkosti a teplu, které vytváříte, bráníte růstu bakterií. Pokud je vám chladněji, neoblékejte se, ale použijte další deku.

Větší pohodlí

Nahý spánek zlepšuje krevní oběh a způsobuje, že vám v noci bude mnohem pohodlněji. Je to ideální změna pro lidi, kteří trpí nespavostí, neustále se vrtí a dlouho jim trvá, než si najdou polohu k usínání. Bez oblečení vás nebude nic škrtit, tudíž stačí přes sebe hodit peřinu a příjemně se uvelebit.

Kvalitnější spánek

Když spíte nazí, budete spát mnohem lépe a kvalitněji. Vaše tělesná teplota pak začne přirozeně klesat. Pokud jste naopak oblečení v pyžamu nebo přikrytí těžkou a silnou dekou, pravděpodobně vás to bude rušit od hlubokého spánku.

iZdroj fotografie: Freepik

Působí pozitivně na pokožku

Spaní bez oblečení má pozitivní vliv na pokožku, protože se jí mnohem snadněji dýchá. Provětrání pokožky celého těla, zejména v oblastech jako jsou nohy, podpaží a genitálie, snižuje riziko kožních onemocnění, včetně ekzému a mykózy. Tento typ onemocnění je důsledkem nadměrného pocení.

Pomáhá regulovat stresový hormon kortizol

Toto řešení vám pomůže udržet tělesnou teplotu na optimální úrovni. Pokud je vám příliš teplo, hladina kortizolu stoupá, a to i po probuzení. V důsledku toho můžete přibírat na váze, toužit po nezdravém jídle nebo trpět úzkostí. Stručně řečeno, spát nahý vám pomůže kontrolovat a regulovat hladinu kortizolu.

Vyrovnává melatonin a růstový hormon

Budete-li spát nazí, budete regulovat hladinu melatoninu a růstového hormonu. Oba jsou zodpovědné za proces stárnutí a jsou nezbytné pro dobré zdraví.

Co říkáte na možnost začít spát nazí?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články