Starověká metoda Japonců: Dotkněte se tohoto místa na noze a vyřešíte 10 různých problémů

Ve starověkém Japonsku bylo běžné řešit zdravotní problémy tradičními způsoby, jako například akupresurou nebo koupelí nohou.

křeč i Zdroj fotografie: iStock
                   

Japonsko má nejstarší populaci lidí na světě. Důvodem je podle mnoha odborníků skutečnost, že se zaměřují na tradiční medicínu a především také zdravé stravování. Existuje proto mnoho zajímavých způsobů, jak si tamní obyvatelé ulevují od nepříjemných problémů a udržují své zdraví v dobré kondici. Server TraditionalBodyWork doporučuje zejména stimulaci jednoho místa na noze, což vám pomůže uvolnit napětí a vyřešit tak mnoho problémů. 

Japonská medicína a lidské zdraví 

Pokud se chcete dožít dlouhého věku, pak byste měli podle starověké japonské medicíny dodržovat 4 zásadní metody. Ty jsou prospěšné pro každého a výrazně zpomalují proces stárnutí, což jistě ocení každý. Zásadní je podle tamních mistrů chodit naboso, a to kdykoli budete mít příležitost. Můžete si například vyjít na nedalekou louku a jen tak se půl hodiny procházet bez bot. Užívejte si jemný dotek trávy a vnímejte spojení s přírodou. 

Velmi důležité je poté každodenní stlačení oblasti pod patou chodidla. Stačí ho velmi silně zmáčknout každé ráno a večer a brzy pocítíte, jak se vám uvolňuje mysl a veškeré psychické napětí či úzkosti mizí. Rovněž se jedná o skvělý způsob, jak podpořit imunitní systém, trávicí procesy a nervovou soustavu. Právě v tomto místě se totiž nachází většina nervových zakončení, která souvisí s mnoha tělesnými procesy. Jejich stimulace je proto velmi přínosná. 

Nohy ve škopku s vodou a bylinkami iZdroj fotografie: Pixabay
Koupel nohou prokrví celé tělo a nastartujte váš organismus

Skvěle pomáhá i koupel nohou

Další skvělou metodou, na kterou nedá žádný Japonec dopustit, je pravidelná koupel nohou. Stačí naplnit vhodnou misku vodou o teplotě 38 stupňů Celsia, poté si do ní namočit nohy na 5 až 7 minut a nakonec 80krát zmáčknout střed chodidla. Skvěle tím nastartujete organismus a prokrvíte celé tělo. Aby byla metoda ještě účinnější, můžete do koupele dle lékařky Amy Richter přidat ještě epsomskou sůl. Ta mimo jiné pomůže vaše tělo detoxikovat.

akupresura nohou

Akupresurní body na nohou stačí jen zmáčknout: Reflexní terapie pomůže s trávením i bolestí

Poslední zásadou japonské tradiční medicíny je postavit se během dne několikrát na 10 vteřin na špičky. Tímto způsobem totiž posílíte svalová vlákna a kloubní síť, která proplétá chodidla, kosti a tím zlepšuje prokrvení chodidel. Na webu JakZdravě jsme také psali o tom, co dokáže tvar vaší nohy prozradit o vašem celkovém zdraví

Jak se tyto metody osvědčily vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články