Máte neustále studené končetiny? Pravděpodobně se jedná o tuto vážnou nemoc

Studené končetiny mohou být známkou mnoha nepříjemných onemocnění. Pokud vás trápí častěji, než je to normální, raději navštivte svého lékaře.

studené končetiny i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Neustálý chlad v nohou a rukou může být důsledkem mnoha příčin, jako je například snížená výkonnost krevního oběhu, psychické potíže nebo také vážné onemocnění. Pokud se tedy s tímto nepříjemným problémem často potýkáte i vy, raději ho nikdy nepodceňujte a co nejdříve jej řešte s odborníkem. Jinak byste se totiž dle lékaře William Morrison mohli dostat do nebezpečí a vážně ohrozit zdraví svého organismu. 

Ateroskleróza a diabetes 

Ateroskleróza je vážný stav, který může způsobovat obstrukci tepen a následně zhoršovat krevní oběh. Nejčastěji se onemocnění projevuje v dolních končetinách, kde je tlak obecně nejnižší, a to zejména neustálým chladem. Tato nemoc také zvyšuje riziko řady kardiovaskulárních onemocnění, včetně srdečního infarktu. Nebezpečí by mohlo hrozit i lidem trpícím cukrovkou, která ovlivňuje nervový systém těla a způsobuje pokles teploty. 

Raynaudův syndrom či anémie 

Raynaudův syndrom je další nepříjemný stav, který může vážně ovlivnit lidské zdraví a způsobit řadu různých symptomů. Nejčastěji se však onemocnění projevuje studenými končetinami, a to jak rukou, tak i nohou. Na vině přitom nejčastěji bývá nadměrné vystavování se stresu, který ovlivňuje celkové zdraví jedince.

studené končetiny v pletených návlecích iZdroj fotografie: Pixabay
Studené končetiny mohou být příznakem řady onemocnění

K příznakům může dle serveru MedicalNewsToday přispívat i úzkost, která způsobuje fyzické příznaky, jako je chlad nohou.

Míváte studené ruce a nohy? Jde o jeden z příznaků špatného krevního oběhu, ignorace vede ke vzniku křečových žil

Anémie a problémy se štítnou žlázou 

Další možnou příčinou studených končetin bývá anémie, což je onemocnění charakterizované nízkou tvorbou červených krvinek v těle. V důsledku tohoto stavu dochází ke snížení výkonnosti krevního oběhu a zejména pak tkáně chodidel získávají mnohem méně kyslíku. To může velmi snadno vést k poklesu teploty nohou. Někdy pak mohou být na vině i problémy se štítnou žlázou, o jejichž příznacích jsme na webu Jak Zdravě již dříve psali. 

Jak často pociťujete chlad v končetinách vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články