Večer po setmění pravidelně aplikovala na svou tvář syrovou bramboru, aniž by tušila, jak úžasný efekt tím dosáhne

Jestli nosíte na obličeji skvrny, kvůli kterým se cítíte nepohodlně a psychicky trpíte, bude nejjednodušší je odstranit. Prostředků, které můžete použít, je více než dost.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Různé zdravotní problémy, jizvy po akné nebo věk dokážou poznamenat tvář tmavými skvrnami. Odborně se tento jev nazývá hyperpigmentace. Zbavit se jí dá pomocí jednoduchých triků, které vás budou stát zlomek toho, co drahé krémy z lékárny. Ty navíc nenabízejí takový účinek, jako právě tyto přírodní a zdravé metody. Krása se ukrývá v bramborách, jogurtu a dalších běžně dostupných ingrediencích. Po které sáhnete jako první?

Síla syrové brambory

Syrová brambora obsahuje velké množství zdraví prospěšných sloučenin. Pro vaši kůži je důležitý hlavně vitamín B, který se postará o obnovu kožních buněk, a nikotinamid, který vaši pokožku rozjasní. Abyste docílili potřebného efektu, potírejte si tváře kouskem syrové brambory třikrát až čtyřikrát denně. Přejíždějte s ní po kůži cca 10 minut. Jestliže máte suchou pokožku, navlhčete bramboru vodou.

Krása na dně jogurtu

V jogurtu se nachází kyselina mléčná, která pomáhá vyhladit, zjemnit a rozjasnit pokožku. Nanáší se jako maska na skvrny na obličeji. Nechte ji působit 20 minut. Párkrát zopakujte a budete se divit, jakého docílíte účinku. Jogurt je pro ošetření pokožky obličeje naprosto dokonalý, jen si dejte pozor, abyste vybrali přírodní jogurt bez přísad.

Kouzelná aloe vera

Aloe vera patří mezi hlavní kosmetické přísady. Není divu, protože pomáhá regenerovat pokožku při kožních problémech i popáleninách. Tato rostlina v sobě má enzymy, které odstraní odumřelé kožní buňky a donutí kůži regenerovat. A co je hlavní, pomáhá zbavit se stařeckých skvrn. Každý večer potírejte problematická místa šťávou z listů aloe vera. Za pár dní se nebudete moci na sebe v zrcadle vynadívat.

Plátky z aloe vera iZdroj fotografie: Freepik

Kurkuma – zlato, které se netřpytí

Oblíbené koření kurkuma nemusí patřit jenom do pokrmů. Na problematickou pleť je jako dělaná a taková pleťová maska z kurkumy dokáže zatočit s akné jedna dvě. Nejen, že zlepšuje celkový stav a zdraví kůže, ale také pomáhá zesvětlovat stařecké skvrny. Proto si dopřejte zlatavou masku jednou týdně.

Jablečný ocet, když je třeba přitvrdit

V jablečném octu naleznete hromadu přírodních látek, které si poradí s čištěním i obnovou pleti. Jablečný ocet je velmi silný prostředek proti hyperpigmentaci. Používá se jednoduše, stačí ho vatovým tamponkem nanést na skvrny. Aplikujte ho po dobu jednoho měsíce a skvrny nebudou mít nejmenší šanci se na vaší tváři udržet. Protože je jablečný ocet silný, můžete se setkat s pálením pokožky. Stačí ocet jen trochu zředit vodou a můžete v klidu pokračovat v léčbě.

Přírodních receptů proti skvrnám v obličeji není nikdy dost. Objevte další metody, jak na stařecké skvrny.

Který z domácích receptů pomohl zkrášlit tvář vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články