Pokožka znovu získá svůj bývalý lesk: Už žádné zabarvení, žádné stařecké skvrny

Pro krásu se nemusí trpět, nebo alespoň ne v tomto případě. Přírodní recept ze zeleninové šťávy dokáže odstranit pigmentaci a sjednotit barvu vaší pleti.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Stařecké skvrny nebo nestejnoměrné zbarvení pokožky trápí mnoho lidí. Ať už za změnu pigmentu mohou hormony nebo vliv slunečního záření, vyřešíte ji pomocí šťávy ze zeleniny. Ano, skutečně to může být až tak snadné.

Kde se berou pigmentové skvrny

Příčinou změny barvy kůže mohou být hormony, poškození kůže, stáří a další faktory. Ta samotná změna je ale spouštěna slunečním zářením. Nadměrné vystavování kůže slunci, navíc ještě bez ochranných faktorů, způsobí, že se na těle objeví více skvrn. Proto se stařecké skvrny objevují hlavně na místech, která byla nejvíce vystavovaná slunci, což je zejména obličej a ruce.

Spása v podobě cibulové šťávy

Zakrývat skvrny oděvem na některých místech nejde. Dají se zamaskovat make-upem, ale už na to musíte vynaložit energii a peníze za kvalitní líčidla. Nechcete-li mít pigmentové skvrny trvale, vyzkoušejte cibulovou šťávu.

Jak působí cibulová šťáva na kůži?

Hlavní účinek cibule spočívá v jejím obsahu síry a antioxidantů, včetně vitamínu C. Antioxidanty pomáhají v boji s volnými radikály ve svrchních vrstvách pokožky, dochází k regeneraci kožních buněk a vyhojování jizev. Pokud se navíc cibulová šťáva zkombinuje s jablečným octem, dosáhnete skutečně působivého odbarvení a odstranění odumřelých vrstev pokožky.

Košík s cibulemi, vlevo struhadlo, vpravo jablečný ocet iZdroj fotografie: Freepik

Recept pro odbarvovací směs

Co budete potřebovat?

  • 1 cibuli
  • půl hrnku jablečného octa

Postup přípravy receptu:

  1. Nakrájejte cibuli a vložte ji do mixéru.
  2. Přidejte jablečný ocet a promixujte.
  3. Vaše směs je hotová.

Aplikace a dávkování:

Do vzniklé tekutiny namočte vatový tampon a každý den naneste na místa, která jsou tmavě zbarvena. Léčba by měla trvat od dvou do čtyř týdnů nebo dokud nedosáhnete požadovaných výsledků. Před zahájením plošné léčby se doporučuje udělat si test citlivost na malé ploše kůže. Pokud nedojde do dvou dnů k podráždění, můžete se směle pustit i do větších ploch.

Jestli ale máte k cibuli averzi, můžete vyzkoušet další finty ke zbavení se stařeckých skvrn.

Jaké máte zkušenosti s odstraňováním pigmentových skvrn?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články