Lehla si na podlahu a zastrčila si tenisák pod záda. Během několika vteřin pocítila úlevu

Soustavná bolest těla vám dokáže velmi snadno narušit každodenní život a plnění pracovních úkolů. Úlevu vám však přinese i něco tak jednoduchého, jako tenisák.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud se nemůžete hýbat, každá změna polohy vám přináší obrovskou bolest a už prostě nevíte, jak si pomoci, můžete vyzkoušet sílu tohoto jednoduchého triku. Jedná se o použití obyčejného tenisového míčku, na který si stačí lehnout zády – tímto způsobem si můžete velmi snadno a rychle ulevit od nepříjemných chronických bolestí a zablokovaných svalů. Trik navíc nemá žádné kontradikce a přináší mnoho dalších zdravotních výhod, které ocení každý člověk se sedavým či náročným zaměstnáním. 

1) Napětí v krku

Napětí v krku je velmi častý problém u lidí, kteří tráví dlouhé hodiny v kanceláři nebo obecně za počítačem. Pokud trápí i vás, můžete vyzkoušet toto jednoduché cvičení:

  • Lehněte si na podlahu obličejem vzhůru a položte si pod krk 2 tenisáky. Poté začněte pohybovat hlavou tak, aby míčky dobře seděly v zátylku.
  • Chvíli vydržte, následně jemně otočte hlavu na jednu stranu, poté ji opět narovnejte a pokračujte otočením hlavy na druhou stranu. Opakujte po dobu několika minut. 

2) Bolest zad

Dalším častým problémem je také bolest zad, kterou může způsobovat mnoho faktorů. Mezi ty nejčastější však patří zdlouhavé sezení, zvedání těžkých předmětu, ale také například nošení špatné obuvi – vždy byste měli proto rozpoznat její příčinu a podle ní zvolit vhodnou léčbu. Ulevit si však můžete jednoduše, a to tím, že si lehnete obličejem vzhůru, vložíte pod bedra tenisový míček a začněte po něm jemně přejíždět (nejlépe po dobu několika minut). 

3) Napětí v ramenech  

Tento cvik vám pomůže uvolnit svaly v horní části zad a ramenou a ulevit tak od bolesti, která je často způsobena špatným držením těla nebo nošením těžkých předmětů. Jednoduše si opět lehněte na záda a pod ramena si položte tenisák. Poté pohybujte pažemi tak, aby se míče kutálely z jedné strany ramen na druhou (od středu zad směrem ven). Úlevu pocítíte téměř ihned. 

iZdroj fotografie: Pixabay

4) Bolest dolní části zad

Bolest dolní části zad je problém, který trápí především ženy v období menstruace. Ulevit si však můžete snadno i v tomto případě, a to opět pomocí tenisového míčku – pohodlně si lehněte na záda, pokrčte nohy v kolenou a pevně se opřete chodidly o podlahu. Poté umístěte tenisové míčky do křížové oblasti a začněte po nich přejíždět tělem v různých směrech po dobu několika minut.

5) Bolestivé hýždě

Toto cvičení ocení jistě každý, kdo v práci tráví hodně času sezením u počítače a často se potýká s nepříjemnou bolestí hýždí. Stačí si sednou na tenisový míček s jednou nohou pokrčenou v koleni a druhou narovnanou a poté po něm posouvat svaly v této oblasti (při provádění pohybů se podpírejte rukama).

6) Bolest kolen

Kolena vás mohou začít bolet kvůli sportu, příliš dlouhému stání nebo sezení. I v tomto případě si však můžete snadno pomoci použitím tenisového míčku. Stačí se pohodlně posadit na židli, pokrčit nohu v koleni a poté položit míček na zadní stranu kolena – snažte se ho jemně stisknout. Opakujte 10krát, odpočiňte si 10 minut a proveďte další sérii na druhou nohu.

Jak se tenisový míček osvědčil vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články