Položila na 30 sekund prsty do studené vody: Během chvilky věděla, že je nemocná

Jestli máte rádi různé zdravotní testy a baví vás sledovat svůj zdravotní stav, můžete vyzkoušet babskou radu, která odhalí případné oběhové problémy.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Triků, podle kterých poznáte, zda vás sužuje nějaký zdravotní problém, je velké množství. Z těch důvěryhodných můžeme jmenovat třeba sledování barvy jazyka, očí nebo stavu kůže. Ovšem lidové rady jdou ještě dál. Co takhle vyzkoušet, zda jste nemocní, jen tím, že strčíte na chvilku prsty do skelničky s vodou?

Test s prsty ve studené vodě

Zní to možná jako hloupost. Určitě si říkáte, že tohle přeci nemůže fungovat. Na druhou stranu, proč to nevyzkoušet? Není to nic, co byste doma neměli a za zkoušku nic nedáte. Pojďte se tedy podívat této babské radě na zoubek.

Jak postupovat při testování

  1. Nalijte si do hrnku velmi studenou (nejlépe ledovou) vodu.
  2. Nyní do vody ponořte konečky prstů.
  3. Vydržte mít prsty ponořené 30 sekund.
  4. Poté si prsty prohlédněte a proveďte vyhodnocení.

Vyhodnocení testu

Bílé nebo modré konečky prstů jsou špatně a ukazují na problém s krevním oběhem. Výrazná změna teploty způsobuje stažení krevních cév, které pak hůře zásobují koncové části těla krví. Jde o normální reakci těla na chlad, během pouhé půlminuty se však obvykle takto silně neprojeví nebo dojde k velmi rychlému návratu do normálu.

iZdroj fotografie: Freepik

Problémy s oběhem nejsou legrace

Ačkoli test působí legračně, samotné oběhové problémy legrační nejsou. Ty mohou být totiž způsobené krevními sraženinami, které se mohou dostat do srdce nebo plic a potenciálně tak přivodit i smrt. Proto dbejte na zdravý životní styl a choďte pravidelně na preventivní prohlídky k praktickému lékaři.

Jak poznat sraženiny?

U sraženin je problém, že v některých případech nemusí být rozpoznány vůbec, protože do poslední chvíle nepůsobí žádné zjevné problémy. Pokud se příznaky objeví, většinou souvisí s tím, v které části těla se sraženina objeví. Nejčastěji se objevují v dolních končetinách. Podívejte se, jaké příznaky odhalí krevní sraženinu v těle. Pokud si nebudete jistí, poraďte se s lékařem.

Jaký legrační zdravotní test znáte vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články