Tinktura ze skořápek vlašských ořechů: Vyléčí hned 10 nemocí, její příprava je více než jednoduchá

I v takových částech ořechu, jako jsou jeho skořápky, se může ukrývat léčivá síla. Svým složením dokáže ulevit od bolesti a od dalších neduhů.

Rozlousknutý vlašský ořech i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Vlašské ořechy prosluly svými cennými účinky pro zdraví. Kromě nich jsou léčivé také listy ořešáku, ze kterých se dá připravit čaj, olej, tinktura nebo koupel. To ale stále není všechno. Léčivé schopnosti mají také skořápky ořechů. Připravit se z nich dá tinktura, která pomáhá na mnoho nemocí.

Skořápky na 10 nemocí

Tinktura ze skořápek vlašských ořechů pomáhá na cukrovku a na dlouhotrvající problémy s trávením. Také si s ní můžete potírat ischias a bolavé klouby, abyste dosáhli úlevy. Má také neurologické účinky, pomáhá při bolestech hlavy, nespavosti a zlepšuje paměť. Veškeré nervové poruchy se této tinktury polekají. Skořápková tinktura má své využití i v gynekologii, kdy může pomoci při děložních myomech nebo zánětu mléčné žlázy.

Jak si připravit tinkturu

Co budete potřebovat?

  • 2 polévkové lžíce skořápek z vlašských ořechů,
  • a vodku.

Postup přípravy receptu:

  1. Dvě polévkové lžíce skořápek vložte do skleněné misky nebo sklenice.
  2. Zalijte vodkou tak, aby byly zcela ponořené.
  3. Nechte dva týdny stát. Po uplynutí této doby je tinktura připravena k použití.

Aplikace a dávkování tinktury:

Tinkturu užívejte každý den. Obvyklou doporučenou dávkou je 5-6 kapek na dvě lžíce vody. Tinkturu takto zřeďte a snězte. Pokud máte vážné potíže, dá se počet kapek zvýšit. Na nespavost a neklid si dávejte 25-30 kapek (zředěných vodou dle návodu výše) třikrát denně. Na bolavé klouby vtírejte tinkturu do bolestivé oblasti. Celková doba léčby může trvat minimálně tři týdny, maximálně však tři měsíce.

Skořápky vlašských ořechů ve vykotlaném pařezu iZdroj fotografie: Pixabay
Lékem může být samotná skořápka

Máte na zahradě ořešák? Využijte ho celý

Kromě skořápek z ořechů můžete využít další léčivé části stromu. Velmi dobrá je kůra, ale také listy, ze kterých se dá připravit koupel pro úlevu od kožních onemocnění. Doporučuje se také při lupénce. Můžete je ale svařit do kaše a udělat si z nich obklady. Jak využít samotná jádra ořechů asi netřeba radit. Jejich konzumace má mnoho zajímavých účinků na zdraví. Pokud vás ale trápí nějaké zdravotní potíže, poraďte se před samoléčbou s lékařem.

Kterou část ořešáku užíváte pro domácí léčbu vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články