Tlusté střevo plné toxinů pročistí lněná semínka a jablka

Hromadění toxinů v tlustém střevě může vést k mnoha zdravotním potížím, a proto je dobré zařadit do svého jídelníčku potraviny, které je dokáží odstranit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Škodlivé sloučeniny a toxiny z životního prostředí se v dnešní době šíří téměř všude – mohou být obsaženy ve vzduchu, vodě a dokonce také některých potravinách. Pokud se však dostanou do vašeho těla v příliš velkém množství, mohou vést k řadě zdravotních potíží, včetně genetického poškození a dalších problémů – na pozoru by proto měli být především ti, kteří se již dlouhé roky stravují nezdravě. Naštěstí však existuje účinná domácí směs, která vám podle lékařky Amy Richter pomůže kompletně detoxikovat tělo a účinně podpoří vaše celkové zdraví. 

Jednoduchá domácí směs pro očistu střeva 

Pokud již roky jíte nezdravě a nevěnujete příliš velkou pozornost svému trávicímu traktu, tato účinná směs je pro vás jako dělaná. Nejenže vám pomůže odstranit veškeré toxiny z těla, ale také podpoří váš metabolismus, usnadní vám hubnutí a ochrání vás před mnoha nemocemi, včetně rozvoje zánětu a žaludečních vředů – podle některých zastánců tradiční medicíny vám dokonce pomůže v kombinaci se správnou stravou zhubnout až 10 kilogramů během několika týdnů. Pro přípravu receptu budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 polévkovou lžíci medu
  • 1 polévkovou lžíci chia semínek
  • 1 polévkovou lžíci lněného semínka
  • 1 ks jablko
  • 1 šálek vody

Postup pro přípravu je potom již velmi jednoduchý. Nejprve oloupejte jablko a nakrájejte ho na velmi malé kousky (ujistěte se, že v něm nezůstala jadérka). Poté jej vložte do mixéru, přidejte vodu a med a vše dobře rozmixujte, abyste získali jednolitý krém. Do toho následně přimíchejte chia semínka a lněná semínka a směs mixujte ještě několik minut. Hotový domácí lék konzumujte po dobu 20 dnů, během kterých se snažte vyhnout sladkým a zpracovaným potravinám. Abyste z nápoje vytěžili co nejvíce, pijte jej vždy na lačno. 

Jablka a hubnutí 

Jablka jsou velmi zdravé ovoce, které nabízí dlouhou řadu zdravotních přínosů. Pokud tedy budete pít výše uvedenou směs, můžete z nich těžit i vy. Obzvláště účinně se například osvědčila při hubnutí, a to především díky vysokému obsahu vlákniny a vody, které vás dostatečně zasytí a dodají vám pocit plnosti po dlouhou dobu. Vy tak ve výsledku nebudete mít takové nutkání přejídat se a účinně tím snížíte svůj energetický příjem. Stejně tak pravidelná konzumace jablek podporuje rychlý metabolismus. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Prospívají srdečnímu svalu  

Pravidelná konzumace jablek je také často spojována s nižším rizikem srdečních onemocnění, jako je infarkt myokardu a mozková mrtvice. Důvodem může být opět jejich obsah vlákniny, která snižuje hladinu cholesterolu v krvi, a také obsah polyfenolů, účinných antioxidačních sloučenin. Vysoký příjem těchto látek je obecně spojován s lepší obranyschopností těla a podporou cév a krevního oběhu – zejména chrání stěny tepen před poškozením a udržují je pružné a odolné. Stejně tak snižují riziko vzniku cukrovky. 

Lepší zdraví střev 

Jablka obsahují také pektin, což je druh vlákniny, která působí jako prebiotikum vyživující střevní mikroflóru, tedy dobré bakterie ve střevech. Tyto mikroorganismy se podílí na mnoha zásadních funkcích a jsou obecně považována za klíč k lepšímu zdraví. 

Jak se tento domácí lék osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články