Tmavá místa na vnitřní straně stehen se dají lehko zesvětlit. Okurka či bílý jogurt –⁠ za chvíli bude kůže jako vyměněná

Tmavá kůže na vnitřní straně stehen bývá častým problémem lidí trpících obezitou, ovšem postihnout může kohokoliv. Zbavte se jí pomocí těchto snadných způsobů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tmavá kůže na vnitřní straně stehen je nepříjemný problém, který postihuje jak muže, tak i ženy. Obecně jsou však k němu podle Dr. Stacy Sampson náchylnější lidé trpící obezitou, protože jejich stehna mají tendenci neustále se o sebe otírat. Pokud se s ním potýkáte i vy a nevíte si rady, nemusíte zoufat – existují totiž osvědčené způsoby, kterými můžete svou pokožku opět zesvětlit, a to z pohodlí svého domova. Níže se můžete seznámit s těmi nejlepšími z nich. 

Příčiny tmavé kůže 

Mezi nejčastější příčiny vzniku tmavé kůže na vnitřní straně stehen patří především:

  • nadměrné pocení mezi stehny 
  • vystavování se škodlivému ultrafialovému (UV) slunečnímu záření
  • používání chemicky obohacených produktů
  • vedlejší účinky některých léků
  • holení nebo používání nesprávných metod odstraňování chloupků
  • hormonální nerovnováha
  • syndrom polycystických vaječníků
  • cukrovka
iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud si chcete zesvětlit kůži na stehnech, abyste vypadali dobře v šortkách a sukních, můžete to snadno udělat doma. Zde je pět nejlepších a zároveň zcela přirozených způsobů, jak na to: 

1) Aloe vera

Aloe vera je vyživující rostlina se skvělými antioxidačními vlastnostmi, které pomáhají obnovovat pokožku a stimulovat její omlazení. Dokonce také dokáže zmírnit hyperpigmentaci, barevné tmavé skvrny, a obnovit původní barvu pleti. Abyste mohli těžit z jejích přínosů, vezměte list této rostliny, vymačkejte z něj veškerou dužinu a tu naneste přímo na pokožku. Nechte ji působit alespoň 20 minut, poté opláchněte vlažnou vodou. Pro získání těch nejlepších výsledků opakujte metodu jednou nebo dvakrát denně. 

2) Bílý jogurt

Jogurt je velmi jemný bělící prostředek, který díky obsahu kyseliny mléčné dokáže zesvětlit barvu vnitřní strany stehen. Navíc také obsahuje zinek, který působí proti spáleninám od slunce. Jednoduše jej natřete přímo na pokožku, nechte působit alespoň 10-15 minut, a poté opláchněte teplou vodu. Tuto léčivou metodu provádějte jednou denně. 

3) Kyselý citron 

Kyselost citronu účinně působí jako přírodní bělicí prostředek pro tmavou pleť a jeho vysoký obsah vitaminu C navíc podporuje růst nových buněk – obecně je tato potravina velmi prospěšná pro zdraví pokožky. Abyste z něj vytěžili co nejvíce, naneste citronovou šťávu na pokožku stehen pomocí vatového tamponu, nechte ji působit 20 minut, a poté opláchněte studenou vodou. Tento postup opakujte 2 až 3krát týdně. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Ovesná směs

Oves obsahuju řadu živin, které léčí pleť a obnovují její přirozený vzhled. Smíchejte 2 lžíce ovesných vloček s takovým množstvím rajčatové šťávy, abyste získali hustou pastu. Tu naneste na stehna a nechte ji působit 20 minut. Posléze směs jemně rozetřete, pomocí trochy vody smyjte odumřelou kůži a nakonec stehna opláchněte studenou vodou. Proces opakujte 2-3krát denně. 

5) Zelené okurky

Okurky disponují přirozenými bělícími vlastnostmi, které vám skvěle pomohou rozjasnit tmavé vnitřní strany stehen. Některé složky této zeleniny navíc pomáhají regenerovat kožní buňky a odstraňovat ty odumřelé. Stehna jednoduše potřete plátky okurky, nechte šťávu působit alespoň 10-15 minut, poté ji opláchněte studenou vodou. Proces opakujte 1-2krát denně.

Jak se tato přírodní léčba osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Veronika Arichteva se k roli v seriálu Vyprávěj dostala díky lechtivým fotkám, prozradil její manžel
Události247
Události247
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě
VědaŽivě
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz
adbz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice