Jak na plísně a odrůstající nehty: Řešením je třezalka

Třezalka tečkovaná je bylina, která se pyšní více zdravotními přínosy. Nebojte se vyzkoušet domácí recept proti plísním a zarůstání nehtů připravený z oleje této bylinky.

i Zdroj fotografie: Stefanvana / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Třezalka tečkovaná je žlutě kvetoucí rostlina, jejíž květy se využívají k výrobě tekutých extraktů, například olejů, pilulek i čajů. V článku od Ann Pietrangelo se dozvídáme, že tato rostlina byla mimo jiné zkoumána pro své účinky při léčbě deprese. Avšak schopnosti této rostliny se dají v domácím léčitelství využít i jinak. Třezalka je totiž skvělým pomocníkem v boji proti zarůstání nehtů i problémům s plísněmi. Stačí si pouze vyrobit či případně koupit třezalkový olej, smíchat s polohrubou moukou a začnou se dít divy.

Výroba třezalkového oleje

Třezalkový olej je možné koupit v obchodech či na internetu. Není problém si třezalkový olej také vyrobit. Jsou k tomu třeba pouze 2 ingredience. A to třezalka tečkovaná a rostlinný za studena lisovaný olej. Může se jednat o olej mandlový, olivový či ricinový. Třezalka může být čerstvá i sušená. Stonky a květy třezalky natrhejte či nakrájejte na malé kousky a dejte do sklenice. Zalijte rostlinným olejem a promíchejte. Sklenici uzavřete a uložte na slunné a teplé místo po dobu 4 až 6 týdnů. Poté přeceďte přes jemné plátno. Čistý olej skladujte v chladu a temnu.

Vnější použití třezalkového oleje

Možných způsobů využití třezalkového oleje je hned několik. Může se totiž pochlubit protizánětlivými, dezinfekčními a čistícími účinky. A nejen díky tomu je vhodné ho použít na spálenou či podrážděnou pokožku po slunění. Třezalkový olej pomůže k regeneraci pokožky. Je možné jej aplikovat i na jinak podrážděná místa pokožky, na proleženiny, zrohovatělou pokožku, ale i na zanícené rány, popáleniny či pohmožděniny. Je vhodný i k obkladům či masážím kloubů i svalů.

iZdroj fotografie: Flickr

Zevní použití třezalkového oleje

Jak bylo zmíněno výše, třezalka je již mnoho let využívána k léčbě deprese. Jedinou komplikací může být její interakce s ostatními léky. Ale obecně je olej doporučován nejen při léčbě deprese, ale také úzkostí či jiných psychických obtíží. Pomáhá se lépe vypořádat se stresem a je účinný i při hormonální nerovnováze a ztrátě vitality. Kromě toho se třezalkový olej doporučuje pro zlepšení trávení a činnosti střev a také bývá doporučován pro svůj pozitivní vliv na dýchací cesty a zanícený krk.

Třezalkový olej jako pomocník proti zarůstání nehtů i plísním

Pro pomoc s plísňovými problémy i se zarůstáním nehtů je ideální si připravit balzám z 1 lžíce třezalkového oleje a 1 lžíce polohrubé mouky. Obě tyto ingredience smícháte, aby vznikla hezky hladká směs. Následně směs natřete na postižený prst, omotejte gázou a nechte takto působit přes noc. Tuto proceduru je nutné zopakovat alespoň po 3 noci. Pokud je problémem zarostlý nehet, je nutné kúru provést ještě vícekrát. Proti zarostlým nehtům ani plísním není vhodné kombinovat třezalkový balzám s další léčbou.

Co pomáhá na plísně pod nehty vám?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články