Bolest v kříži, únava, horečky a ztráta chuti k jídlu: I tak se projevuje rakovina ledvin

Rakovina ledvin je nebezpečné onemocnění, které vyžaduje okamžitou léčbu. Pokud na sobě rozpoznáte tyto příznaky, co nejrychleji vyhledejte lékaře.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rakovina ledvin patří mezi nejobávanější onemocnění, a pokud ji pacient nerozpozná včas, může na to fatálně doplatit. Její typické příznaky však zahrnují mírné nepříjemnosti, které lze snadno zaměnit s jinými, méně závažnými problémy. To také často ztěžuje lékařům diagnostiku, a proto apelují na každého, aby byl na pozoru. Jak uvádí server Healthline, vše to může začít pouhými změnami váhy nebo sníženou chutí k jídlu.  

Rozvíjející se rakovina ledvin 

K rozvoji nádoru na ledvinách a následné rakovině nejčastěji dochází v momentě, kdy buňky tohoto orgánu degenerují a nahrazují je ty patologické, které narušují funkci tkání. Tehdy se také onemocnění může začít projevovat několika různými příznaky, včetně zvýšené teploty, snížené chuti k jídlu nebo neustálého úbytku váhy. Jedná se tedy o počáteční stádium a každý pacient by měl v tomto momentě vyhledat svého praktického lékaře.

Záda muže se zvýrazněním bolesti v zádech iZdroj fotografie: Freepik
Rakovina ledvin se může projevit krví v moči, bolestí kříže a řadou dalších příznaků

Pokud je nádor ještě benigní, existuje šance na jeho úplné odstranění. V případě, že však za lékařem nepůjdete, může dojít ke zhoršení vašeho stavu a tím také rozvoji vážných příznaků, jako jsou dle lékaře Joseph Brito III změny krevního tlaku, silné trávicí potíže, horečka, bolest v oblasti ledvin a kříže, krev v moči a záchvaty. Tehdy také nádor přechází do maligního stádia, které vyžaduje dlouhodobou léčbu a často i chirurgický zákrok.

Dlouhodobá zácpa zabíjí ledviny. Rozpohybujte střeva stlačením akupresurního bodu a vhodnou potravou

Dbejte na dostatečnou prevenci 

Před onemocněním se můžete ochránit tím, že začnete pravidelně navštěvovat laboratorní testy, které odhalí, zda je s vaším tělem vše v pořádku. Stejně tak buďte na pozoru v případě, pokud začnete pociťovat jakékoli zdravotní problémy či změny ve fungování organismu – pamatujte, že včasná diagnostika rakoviny zvyšuje úspěšnost léčby. Na webu JakZdravě jsme také psali o potravině, která ledviny pomáhá stimulovat a chránit před nebezpečím. 

Jak se před rakovinou ledvin chráníte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články