Únavný kašel zničí jediná náplast, stačí na ni nanést jen 3 klasické ingredience

Náplast na hrudník s přírodní pastou léčí nepříjemný kašel i bez užívání sirupu na kašel. Budou vám stačit pouhé 3 ingredience, abyste se dostali z nachlazení.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Neexistuje žádné dítě, možná ani dospělý, který by měl rád chuť sirupu proti kašli. To často vede ke každodenním bojím, aby vaše dítě spolklo lék, který mu má pomoci od suchého nebo vlhkého kašle. Jenže pokud se neléčí, může stav vést dokonce až k bronchitidě. Abyste se kašle zbavili vy nebo vaše dítě účinně a bez trápení, můžete sáhnout po domácím léku. Jediné, co musíte udělat, je vytvořit pastu z několika snadno dostupných produktů a aplikovat na hrudník.

Proč mohou být sirupy proti kašli škodlivé?

Kodein a dextromethorfan mají spoustu vedlejších účinků, jako je ospalost, závratě, třes a dokonce halucinace. To vše se samozřejmě stane, pokud se drogami předávkujete. Proto se vyplatí nejprve vyzkoušet domácí lék, který nemá tolik vedlejších účinků. Pasta, kterou si sami vyrobíte, zmírní příznaky nachlazení, zklidní kašel a odstraní bolest.

Ingredience:

  • surový organický med
  • kokosový olej
  • mouka

Postup:

Smíchejte lžičku mouky a lžičku medu. Přidejte trochu zahřátého kokosového oleje. Nejlepší je vytvořit pastovitou konzistenci, dát ji na ubrousek a umístit do středu hrudníku. Nakonec ho i s pastou přelepte lékařskou páskou. Tento přírodní obklad může dospělý nechat působit celou noc, dítě jen 2-3 hodiny. Zlepšení můžete zaznamenat již po prvním ošetření. Postup opakujte několikrát týdně a budete ohromeni účinkem.

iZdroj fotografie: Pexels

Přínosy domácí pasty proti kašli

Kokosový olej je bohatý na kyselinu laurovou, díky které posiluje imunitní systém. Med je také velmi důležitý ke zklidnění příznaků nachlazení (také při perorálním podání), snižuje bolest, škrábání v krku a zbavuje vás kašle. Díky umístění náplasti na hrudník vás již hlen z plic nebude nadále obtěžovat.

Používáte raději domácí recepty nebo léky z lékáren?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články