Už žádná bolest zad: Domácí masážní olej lze vytvořit už za 5 minut díky dvěma surovinám

Tento olej vám pomůže odstranit veškerou bolest zad během několika krátkých dnů. Jeho příprava je snadná a působí zcela přirozeně.

Mladá žena v předklonu držící se za bolavá záda na červeném pozadí i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Bolest zad je poměrně častý problém, se kterým se dnes potýká drtivá většina lidí. Pokud trápí i vás, nemusíte však nutně užívat drahé komerční prostředky plné chemie nebo podstupovat invazivní procedury. S léčbou vám dokáže mnohem lépe pomoci přírodní směs z kostivalu, která si dokáže s nepříjemnými příznaky poradit v rámci několika krátkých dnů. Její příprava je dle lékařky Debra Rose Wilson navíc velmi snadná a nezabere vám moc času. 

Domácí masážní olej z kostivalu 

Kostival lékařský je velmi účinná bylinka, kterou sice není dobré konzumovat, ale za to ji můžete dle studií použít pro léčbu své pokožky a také bolesti zad a kostí. Velmi dobře se osvědčila také při popáleninách, vředech, omrzlinách, a dokonce může zmírnit bolest při zlomeninách. Abyste z ní přitom získali maximální účinek, stačí ji zužitkovat při přípravě domácího masážního olej. K jeho přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 500 mililitrů rafinovaného oleje
  • 100 gramů drceného kořene kostivalu lékařského
Kostival rostlina v přírodě iZdroj fotografie: Pixabay
Kostival patří mezi nejmocnější bylinky, které pomáhají proti bolestem zad.

Samotná příprava je poté již velmi jednoduchá. Připravte si vhodnou dózu, nalijte do ní olej a přidejte 100 gramů drceného kořene kostivalu lékařského, promíchejte a vložte do většího hrnce s vodou. Směs poté nechte vařit v lázni alespoň hodinu, poté stáhněte oheň na minimum. Olej můžete ještě nechat louhovat další hodinu a pak ho přeceďte přes sítko a 4krát přeloženou gázu. Nakonec ještě můžete přidat lžičku taninového macerátu. 

Jak na bolavá záda: Paradoxně pomůže jejich namáhání ve formě cviků

Takto připravený olej můžete již začít používat v případě potřeby, a to až po dobu jednoho roku. Dokonale si poradí s bolestí zad, pomůže obnovit tkáň a pokožka bude po jeho aplikaci velmi jemná. Pozor však, aby se vám olej při aplikaci nedostal do očí, protože by to mohlo vést k vážnému podráždění (stejně tak není dobré mazat jej do otevřených ran). 

Jak se tento olej osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články