Účinné tajemství pro úlevu od bolesti zad a kloubů: Receptura doporučená vojenským lékařem

Na přehnanou námahu odpovídají záda a klouby bolestí. Dobrou zprávou je, že nemusíte celou dobu trpět jako kůň, můžete jít nápravě a úlevě naproti.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Začali jste intenzivně cvičit, ale cítíte se zlámaní? Pro bolesti kloubů a bolesti zad existuje jednoduchý recept, který tyto potíže vzniklé z důvodu nadměrné námahy pomůže zmírnit. Nicméně není radno se zbytečně přetěžovat a chodit v tréninku za hranice svých možností, snadno by mohlo dojít k poranění. Jestli se vám ale podařilo přetížit pohybový aparát, jistě vám rada vojenského lékaře přijde vhod.

Recept od vojenského lékaře

Co budete potřebovat?

  • 150 gramů jedlé želatiny
  • a čtvrt šálku studené vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Kupte si 150 gramů jedlé želatiny. Toto množství vám vystačí na celou kúru.
  2. Večer před spaním si rozmíchejte 5 gramů želatiny do čtvrt šálku studené vody.
  3. Nechte stát přes noc při pokojové teplotě.
  4. Ráno se dejte do užívání.

Dávkování a aplikace:

Ráno po vyčištění zubů jezte směs na lačný žaludek. Želatinu si můžete smíchat s medem, jogurtem nebo si ji dochutit dle vlastního uvážení. První účinky se projeví po týdnu, kdy by bolest měla téměř vymizet. Kompletní léčba trvá 30 dní a lze ji po půl roce opakovat.

Černobílá fotografie muže držícího se za krční a bederní páteř, kde jsou červeně vyznačené zóny bolesti iZdroj fotografie: Freepik

Co je na želatině tak skvělé?

Želatina pochází z kostí a kůží zvířat. Obsahuje látku zvanou kolagen, která má blahodárné účinky na vaše zdraví. V první řadě posiluje klouby, pro které je kolagen hlavní výživná látka. Klouby se díky kolagenu zpevňují a přestávají bolet. Želatina dále podporuje elasticitu a pevnost šlach a vazů, má vliv i na kosti, které chrání před osteoporózou.

Když pomineme zmíněné účinky na pohybový aparát, má želatina ještě další skvělé benefity. Dokáže stimulovat metabolismus, čímž pomáhá při hubnutí. Udržuje zdravou kůži, nehty, zuby i vlasy. Pomáhá trávit a udržovat správnou konzistenci stolice. Také zvyšuje mentální kapacitu a čistí játra od nahromaděných škodlivin.

Věděli jste, že želatina dokáže odstranit strie? Pomáhá totiž vaší kůži udržet si pružnost.

Jak často užíváte želatinu vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články