Vysoká hladina toxinů v těle: 10 „nevinných“ příznaků toho, že váš organismus nutně potřebuje detoxikaci

Toxiny se ve vašem těle hromadí naprosto každý den. Pokud však dosáhnou vysoké hladiny, mohou vést k vážným zdravotním onemocněním.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Toxiny jsou všude okolo vás. Hromadí se ve vzduchu, který dýcháte, ve vodě, kterou pijete, a především také v potravinách, které jíte. Dokonce i váš mobilní telefon je pravděpodobně plný nečistot a bakterií, se kterými přicházíte do styku naprosto každý den. Jak říká specialistka Kim Rose-Francis, vysoká hladina těchto toxinů v těle může vést k řadě závažných onemocnění – abyste se proto vyhnuli potenciálním problémům, níže se můžete seznámit s těmi nejčastějšími příznaky, kterými se vás tělo snaží varovat.      

Časté žaludeční potíže a zácpa

Řada volně dostupných potravin obsahuje velké množství chemických látek, které jsou pro lidské tělo toxické (včetně konzervačních látek, barviv a umělých aromat). Střeva, která mají za úkol tyto složky potravy trávit, se musí v důsledku vypořádat také s jejich nežádoucími účinky, a proto v případě, kdy je jejich hladina příliš vysoká, se může pacient v důsledku potýkat se žaludečními potížemi a zácpou.

Špatné soustředění se po vydatném spánku

Pokud se ráno (zejména po vydatném spánku) cítíte malátní, zmatení a neschopní se soustředit, můžete mít co do činění s příliš vysokou hladinou toxinů v těle. Ty totiž často způsobují řadu nežádoucích reakcí, včetně neutralizace základních vitaminů a minerálů, jež tělo potřebuje k tomu, aby mohlo správně fungovat.  

iZdroj fotografie: Pexels

Akné, vyrážky a ekzémy

Kůže je největším orgánem lidského těla, a proto není divu, že často dochází k jejímu znečištění – přeci jen výrobky, jako jsou šampony, kondicionéry, mýdla a pleťové vody také mohou obsahovat určité množství škodlivých chemických látek. Pokud se jich však na vaší kůži nahromadilo příliš, můžete se následně potýkat s příznaky, jako je akné, vyrážky a ekzémy.

Bolesti kloubů a svalů

Pokud vás začali z nevysvětlitelných důvodů bolet svaly a klouby, může se vám tím vaše tělo snažit říct, že se v něm vyskytuje nebezpečný zánět. Ten bývá často důsledkem přílišné hladiny toxinů v organismu, a proto byste měli zvážit, zda si nedopřát kvalitní detoxikaci.  

Neschopnost dopřát si kvalitní spánek

Přestože se můžete na jednu stranu cítit vlivem vysoké hladiny toxinů v těle příliš vyčerpaní, nemusí pro vás být úplně jednoduché usnout. Tento problém totiž může způsobit poruchu regulace hladiny hormonu kortizolu, který řídí spánek, což může v důsledku negativně ovlivnit váš spánek. Nespavost však může vést k velmi vážným zdravotním problémům, takže pokud se vám zdá, že je pro vás stále více obtížnější usnout, měli byste tento problém řešit ihned.  

iZdroj fotografie: Freepik

Neustálé přibírání na váze 

Pokud i přes pravidelné posilování ve fitku neustále přibíráte na váze, může vás tím tělo varovat před problémy týkající se hormonů (zejména těch, které jsou zodpovědné za udržování zdravé hmotnosti). Ty mohou negativně ovlivňovat zpravidla nahromaděné toxiny v organismu, a proto byste měli v případě tohoto problému zvážit přechod na zdravou organickou stravu a vyzkoušet kvalitní detoxikaci.

Nepříjemný zápach z úst

Zápach z úst je obvykle příznakem zažívacích potíží, které se však mohou objevit také v případě, když se vaše játra snaží zbavit nahromaděných toxinů. Jediný způsob, jak se s tímto problémem vypořádat, je okamžitá detoxikace. 

Jak vysoké hladině toxinů v těle předcházíte vy? 

Zdroj: NCCIH

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články