Každá žena by měla sníst ráno před snídaní lžičku tohoto zázraku

Má dlouhodobou tradici v čínské medicíně, ale jeho skvělé účinky na zdraví dokážou potěšit i dnes. Řeč je o pylu z borovice, který zlepšuje imunitu i zmírňuje zánět.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Borovice patří mezi nejstarší stromy na světě vůbec. Borovicový pyl je žlutý prášek, který dozrává na borovicích každý rok v hojném počtu. Pyl je používán v tradiční čínské medicíně již přes 2 000 let. Je to především díky tomu, že je bohatý na přírodní látky. Pochlubit se může obsahem vitamínu D2 a D3, esenciálních aminokyselin, kyseliny listové, vitamínů skupiny B a také hořčíku, selenu či zinku. Právě díky tomu působí na zlepšení imunity, zmírňuje záněty, reguluje cholesterol, ale také usnadňuje menopauzu a dokonce pomáhá regulovat váhu.

Borovicový pyl

Borovice se řadí mezi stálezelené jehličnaté stromy, případně keře. Existuje přes 100 druhů borovic a přirozeně se vyskytují na severní polokouli. Borovicový pyl, který je k sehnání v obchodech, se většinou sbírá ručně, aby byla zachována jeho čistá forma a nejvyšší kvalita. Dále bývá zpracováván technologií rychlého proudění vzduchu, tak aby buněčná stěna pylových zrn byla narušena z více jak 99 %.

Pokud se rozhodnete si pyl nasbírat sami, i to je možné. Ale je důležité, aby se jednalo o pyl, který není znečištěný nebo ošetřený nějakými prostředky, například proti škůdcům. Ideální je jej nasbírat v čistém borovicovém lese, případně pokud máte borovice na zahradě, není nic lepšího než pyl sesbírat tam. Pokud jej raději koupíte, pečlivě prostudujte etiketu a podívejte se, zda se jedná o 100 % přírodní pyl bez přidaného cukru, umělých barviv či jiných přísad.

iZdroj fotografie: Pixabay

Prospěšné látky v borovicovém pylu a jeho účinky na zdraví

Borovicový pyl obsahuje přes 200 aktivních prvků a může se pochlubit obsahem všech esenciálních aminokyselin. Z minerálů jsou v pylu zastoupeny zejména selen, hořčík, zinek či železo. K zahození rozhodně nejsou ani vitamíny ze skupiny B a vitamín D2 a D3. Borovicový pyl je zkrátka zásobárna mnoha látek, které jsou pro tělo velice prospěšné. Můžete najít i informace, že pyl z borovice je dobrým detoxikačním prostředkem a zlepšuje pružnost kloubů.

Mezi hlavní přínosy pro zdraví patří zlepšení imunity, díky čemuž chrání před chřipkou a nachlazením a podpora činnosti žláz endokrinního systému, která pomáhá udržet hormonální rovnováhu. Pyl z borovice pomůže zmírnit záněty i snížit citlivost na bolest. Mezi pozitiva se jistě řadí i jeho antioxidační vlastnosti, regulace hladiny testosteronu i zlepšení metabolismu.

Jako bonus může pomoci s regulací váhy i výživou vlasů. Pyl lze konzumovat smíchaný s medem, postačí 1 lžička denně nebo je možné ho přidat do jídel, jogurtů, koktejlů i džusů. Pokud ho konzumujete na lžičce, je ideální ho užívat ráno před snídaní. Neexistují žádné omezení týkající se délky užívání pylu. Každopádně už po jednom měsíci můžete pozorovat výsledky.

Jaké máte zkušenosti s borovicovým pylem vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články