Je hotova už za 2 minuty: Domácí šťáva pomůže na hubnutí i vysoký krevní tlak

Tato jednoduchá domácí šťáva podporuje hubnutí, snižuje cholesterol, krevní tlak i cukr. Potřebné ingredience máte nejspíš v kuchyni a příprava je extrémně jednoduchá.

skořice, med a citron i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Existuje nespočet přírodních léků na mnoho zdravotních neduhů. Většinu z nich si můžete snadno vyrobit doma a ani tento není výjimkou. Obsahuje samé zdravé a zároveň snadno dostupné ingredience, takže nemusíte nikde nic složitě shánět. Připravíte jej během pár minut a vaše tělo vám bude vděčné.

Recept na domácí šťávu

Tato domácí šťáva obsahuje složky, které prokazatelně stimulují trávení a mohou vám tak pomoci s hubnutím a detoxikací organismu. Šťáva má také pozitivní vliv na krevní tlak a pomáhá předcházet vzniku a rozvoji diabetu 2. typu. Na přípravu budete potřebovat:

  • 1 čajovou lžičku mleté skořice
  • 2 lžíce jablečného octa
  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 1 polévkovou lžíci medu
  • 200 ml vody

Nápoj připravujte vždy čerstvý. Příprava je velmi jednoduchá, stačí vložit všechny ingredience do mixéru a rozmixovat. Nápoj užívajte ráno ještě před snídaní na lačný žaludek. Léčebnou kúru byste měli držet 3 měsíce.

Jednotlivé ingredience byly pečlivě vybrány

Každá složka tohoto nápoje je pro organismus prospěšná a vzájemně se podporují a doplňují. I jejich samostatnou konzumací tělu prospějete, ale v kombinaci se jejich účinnost ještě zvýší.

Skořice je obzvláště prospěšná pro diabetiky

Skořice má vysoký obsah antioxidantů, které chrání buňky před předčasným stárnutím, nemocemi a zánětlivými procesy. Mimo to zlepšuje zdraví střev a snižuje hladinu cholesterolu a krevní tlak. Podle výzkumů může být skořice velmi prospěšná pro osoby trpící diabetem 2. typu, protože zvyšuje citlivost na inzulín, díky čemuž se cukr účinněji přenáší do buněk.

skořice iZdroj fotografie: Pixabay
Skořice diabetikům prospívá

Kromě cukrovky se skořice osvědčila i při podpoře hubnutí. Má vysoký obsah vlákniny, takže udrží déle pocit sytosti a tím může zabránit nechtěnému přejídání. Může také podpořit metabolismus, protože tělo spotřebuje na zpracování koření více energie než na zpracování jiných potravin.

Jablečný ocet dokáže snížit vysoký krevní tlak

Stejně jako skořice i jablečný ocet může podporovat pocit sytosti, což může podle dostupných studií snížit celkový příjem kalorií a usnadnit vám tak hubnutí. Se skořicí má další společné účinky, a to je snižování hladiny cukru a cholesterolu a zvyšování citlivosti na inzulín. Mimo to také zabíjí škodlivé bakterie a viry, včetně nebezpečných druhů, jako je E.coli a zlatý streptokok. A podle některých výzkumů dokonce dokáže snížit i krevní tlak.

Citronová šťáva podpoří vaši imunitu

Citronová šťáva obsahuje velké množství flavonoidů a vitaminů, které jednak chrání tělo před oxidanty a také posilují imunitní systém. Podle vědeckých studií navíc napomáhají hubnutí, snižují riziko zažívacích potíží, chudokrevnosti, ledvinových kamenů, srdečních onemocnění a dokonce i některých forem rakoviny.

Med může zlepšit zdraví srdce

Med se jako přírodní lék užívá již od nepaměti. Napomáhá hojení ran, usnadňuje vykašlávání, má antibakteriální účinky a může hrát roli při léčbě cukrovky.

Med je bohatý na živiny a antioxidanty, vitaminy, minerální soli, enzymy a polyfenoly. Podle vědeckých studií může med mimo jiné pomoci snížit krevní tlak, zlepšit hladinu krevních tuků, regulovat srdeční tep a zabránit odumírání zdravých buněk.

Jaké jsou vaše zkušenosti s touto šťávou?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články