10 tipů, jak získat plné, smyslné a zdravé rty bez zákroku: Pomohou citrusy, aloe vera i kapsle s vitamínem E

Mnoho žen touží po smyslných a zdravých rtech. Získat je, není tak složité. Stačí rtům jen věnovat trochu potřebné péče.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Měkké a plné rty sice vypadají hezky, ale nejdůležitější je udržet rty hydratované a zdravé. Jak vysvětluje Dr. Cynthia Cobb, praktická sestra specializující se na ženské zdraví, estetiku a kosmetiku a péči o pleť, pokud nebudete rtům věnovat žádnou péči, vaše rty pravděpodobně nikdy nebudou vypadat tak skvěle, jak byste si přáli. Vyzkoušejte proto některé z následujících tipů, jak docílit krásných růžových hebkých a plných rtů.

1. Nepodceňujte večerní péči

Než půjdete večer spát, důkladně se odličte a naneste na rty kvalitní balzám. Po probuzení jemně otřete odumřelou nebo suchou kůži vlhkou žínkou nebo měkkým zubním kartáčkem. Tím také podpoříte krevní oběh v dané oblasti.

2. Zůstaňte hydratovaní

Jednou z nejčastějších příčin suché pokožky je nedostatečný pitný režim. Příjem osmi sklenic vody denně prospěje vašemu tělu mnoha způsoby a plnější vzhled rtů je jen jedním z nich.

3. Zkontrolujte etikety 

Ne všechny kosmetické přípravky jsou stejné. Balzámy, které obsahují bambucké máslo, kakaové máslo a kokosový olej, poskytnou vašim rtům přirozenou bariéru ochrany před teplem a znečištěním. Jiné složky, například kafr, však mohou jemnou kůži vysušovat. Nezapomeňte také vyhodit všechny prošlé výrobky.

4. Používejte vitamín E

Pokud máte kapsle s vitamínem E, můžete jednu jednoduše rozříznout a nanést přípravek přímo na rty. Vitamín E podporuje krevní oběh a může pomoci vytvářet nové kožní buňky, díky čemuž bude pokožka rtů jemnější.

iZdroj fotografie: Freepik

5. Hydratujte pomocí aloe vera 

Pro tento způsob můžete zakoupit čistý gel z aloe vera nebo doma rozlomit list z rostliny aloe. Aloe vera má zklidňující a hojivé vlastnosti a pomáhá rtům, aby vypadaly co nejlépe.

6. Probuďte rty citrusy 

Pomocí několika kapek citronové šťávy můžete své rty rozjasnit a odstranit odumřelou kůži. Stačí si citronovou šťávu vetřít do rtů a sledovat, jak se vám rozjasňují před očima. Před použitím citrusů se ujistěte, že vaše rty nejsou popraskané nebo velmi suché, protože by to mohlo štípat a zhoršit situaci.

7. Chraňte rty před sluncem 

Je všeobecně známo, že pokožka na obličeji podléhá škodlivému slunečnímu záření. Pokožka rtů není výjimkou. Každodenní používání ochranného faktoru SPF 15 nebo vyššího, a to i v zamračených nebo chladných dnech, pomáhá zpomalit projevy stárnutí. Používejte proto balzám s SPF složkou.

8. Používejte přírodní rostlinná barviva 

Pokud toužíte po rovnoměrné barvě rtů, která je o něco červenější než váš přirozený odstín, je dobré začít přírodními rostlinnými barvivy. Navíc nedráždí ani nevysušují rty jako těžké rtěnky. Šťáva z malin nebo granátového jablka nanesená přímo na rty je může dočasně obarvit na růžovo.

9. Omezte působení toxinů 

Znečištěné ovzduší, kouř a chemikálie mohou způsobit předčasné stárnutí pokožky, takže rty vypadají tmavě nebo vrásčitě. Návyky, jako je kouření, mohou tento efekt ještě zhoršit a dodat barvě vašich rtů vybledlý vzhled.

10. Před použitím rtěnky rty vždy připravte 

I když používáte přípravky na barvení rtů, jejichž cílem je minimalizovat poškození pokožky, je dobré před nanesením rtěnky použít podkladový krém, aby se pokožka rtů nevysušovala. Ideální jsou podkladové krémy s kokosovým nebo mandlovým olejem. 

Jak pečujete o své rty vy?

 Zdroj: Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články