10 tipů, jak získat plné, smyslné a zdravé rty bez zákroku: Pomohou citrusy, aloe vera i kapsle s vitamínem E

Mnoho žen touží po smyslných a zdravých rtech. Získat je, není tak složité. Stačí rtům jen věnovat trochu potřebné péče.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Měkké a plné rty sice vypadají hezky, ale nejdůležitější je udržet rty hydratované a zdravé. Jak vysvětluje Dr. Cynthia Cobb, praktická sestra specializující se na ženské zdraví, estetiku a kosmetiku a péči o pleť, pokud nebudete rtům věnovat žádnou péči, vaše rty pravděpodobně nikdy nebudou vypadat tak skvěle, jak byste si přáli. Vyzkoušejte proto některé z následujících tipů, jak docílit krásných růžových hebkých a plných rtů.

1. Nepodceňujte večerní péči

Než půjdete večer spát, důkladně se odličte a naneste na rty kvalitní balzám. Po probuzení jemně otřete odumřelou nebo suchou kůži vlhkou žínkou nebo měkkým zubním kartáčkem. Tím také podpoříte krevní oběh v dané oblasti.

2. Zůstaňte hydratovaní

Jednou z nejčastějších příčin suché pokožky je nedostatečný pitný režim. Příjem osmi sklenic vody denně prospěje vašemu tělu mnoha způsoby a plnější vzhled rtů je jen jedním z nich.

3. Zkontrolujte etikety 

Ne všechny kosmetické přípravky jsou stejné. Balzámy, které obsahují bambucké máslo, kakaové máslo a kokosový olej, poskytnou vašim rtům přirozenou bariéru ochrany před teplem a znečištěním. Jiné složky, například kafr, však mohou jemnou kůži vysušovat. Nezapomeňte také vyhodit všechny prošlé výrobky.

4. Používejte vitamín E

Pokud máte kapsle s vitamínem E, můžete jednu jednoduše rozříznout a nanést přípravek přímo na rty. Vitamín E podporuje krevní oběh a může pomoci vytvářet nové kožní buňky, díky čemuž bude pokožka rtů jemnější.

iZdroj fotografie: Freepik

5. Hydratujte pomocí aloe vera 

Pro tento způsob můžete zakoupit čistý gel z aloe vera nebo doma rozlomit list z rostliny aloe. Aloe vera má zklidňující a hojivé vlastnosti a pomáhá rtům, aby vypadaly co nejlépe.

6. Probuďte rty citrusy 

Pomocí několika kapek citronové šťávy můžete své rty rozjasnit a odstranit odumřelou kůži. Stačí si citronovou šťávu vetřít do rtů a sledovat, jak se vám rozjasňují před očima. Před použitím citrusů se ujistěte, že vaše rty nejsou popraskané nebo velmi suché, protože by to mohlo štípat a zhoršit situaci.

7. Chraňte rty před sluncem 

Je všeobecně známo, že pokožka na obličeji podléhá škodlivému slunečnímu záření. Pokožka rtů není výjimkou. Každodenní používání ochranného faktoru SPF 15 nebo vyššího, a to i v zamračených nebo chladných dnech, pomáhá zpomalit projevy stárnutí. Používejte proto balzám s SPF složkou.

8. Používejte přírodní rostlinná barviva 

Pokud toužíte po rovnoměrné barvě rtů, která je o něco červenější než váš přirozený odstín, je dobré začít přírodními rostlinnými barvivy. Navíc nedráždí ani nevysušují rty jako těžké rtěnky. Šťáva z malin nebo granátového jablka nanesená přímo na rty je může dočasně obarvit na růžovo.

9. Omezte působení toxinů 

Znečištěné ovzduší, kouř a chemikálie mohou způsobit předčasné stárnutí pokožky, takže rty vypadají tmavě nebo vrásčitě. Návyky, jako je kouření, mohou tento efekt ještě zhoršit a dodat barvě vašich rtů vybledlý vzhled.

10. Před použitím rtěnky rty vždy připravte 

I když používáte přípravky na barvení rtů, jejichž cílem je minimalizovat poškození pokožky, je dobré před nanesením rtěnky použít podkladový krém, aby se pokožka rtů nevysušovala. Ideální jsou podkladové krémy s kokosovým nebo mandlovým olejem. 

Jak pečujete o své rty vy?

 Zdroj: Healthline, Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Nikoho v životě nepotkáváme náhodou – 5 typů vesmírných vztahů, které vám postupem času začnou dávat smysl
Události247
Události247
Zvěrstva Ukrajinců ve válce: Ukazuje se, že nejenom Rusové páchají nelidské činy
VědaŽivě
VědaŽivě
Optická hádanka, která je pro mnohé lidi zcela neřešitelná. Kolik kruhů jste schopni najít na tomto obrázku?
adbz
adbz
Navraťte černému oblečení svou pravou barvu. Vybledlé kousky zachrání trocha kávy