Zdravá játra mávnutím proutku, stačí na 3 minuty stisknout jediný bod na noze

Akupresura se dnes těší velké oblibě. Vyhledává ji stále více a více lidí. Stačí stlačit bod na těle a hned vám bude lépe. Tento bod na noze uzdraví játra.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Játra jsou největší žlázou ve vašem těle a hrají hlavní roli v látkové výměně v organismu. Bez nich by nebylo možné využít cenné látky a energii z přijaté potravy. To vše se odehrává v játrech. Proto tolik lidí usiluje o jejich zdraví. Není to ovšem detoxikace, která játrům spíš škodí než prospívá, co pomáhá játra pozitivně ovlivnit.

Akupresura je mocný nástroj

Akupresura se sice řadí mezi alternativní medicínu, ale pokud je prováděna správně, může skutečně účinkovat. Zakládá se na působení tlaku na konkrétní body lidského těla, které jsou spojeny životní energií s konkrétními orgány ve vašem těle. Proto masírování a mačkání bodů na chodidlech nebo prstech pozitivně ovlivňují zdraví a celý organismus.

Odkud vede cesta k játrům?

Zmiňovaná masáž chodidel je velmi příjemná sama o sobě. K tomu, abyste ale mohli působit přímo na konkrétní oblast ve vašem těle, musíte znát polohu určitých bodů, v tomto případě na chodidle. Tlačítko na játra se nachází na horní části chodidla mezi prvními dvěma prsty. Stačí tento bod najít a na tři minuty stlačit. Účinky by se měly dostavit záhy.

Jaké výsledky očekávat

Zmíněný bod je ve spojení s játry. Jeho stisk má vliv na jejich fungování. Pokud budete tento bod stlačovat, zlepší se funkce vašich jater. Tato metoda se doporučuje lidem s jaterními problémy. Nicméně stlačování tohoto bodu zmírňuje též menstruační křeče, bolesti hlavy a dokonce vám může zlepšit spánek.

Masérka stlačující jaterní bod na noze iZdroj fotografie: Freepik

Proč je dobré tuto metodu vyzkoušet

Jestli nevěříte v účinky akupresury, ale potřebujete vyřešit některý ze zdravotních problémů, určitě si s tlakovými body zkuste pohrát. Za to nic nedáte. Třeba zjistíte, že to má skutečně něco do sebe. Jestliže na tyto věci nevěříte a spoléháte se na přírodu, pak pomoc zaručeně najdete také. Bylinkou pro zdravá játra je ostropestřec. Umí léčit akné, pomáhá kostem i celé nervové soustavě.

Jaké jsou vaše zkušenosti s mačkáním tlakových bodů?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články