Během 60 sekund se můžete snadno zbavit bolesti krku a ztuhlé šíje. Nejlepší způsoby bez kontraindikace

Ztuhlý krk má mnoho příčin: změna ročního období, chlad, stres, špatné držení těla, úraz a jiné. Zjistěte, jak se této bolesti do minuty zbavit.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Ztuhlý krk může být bolestivý a může narušovat vaše každodenní aktivity. Příznaky mohou dokonce ztěžovat dobrý spánek. Dr. Alisha D. Vassar-Sellers vysvětluje, že bolest krku je většinou dočasná, ale bez správné péče se může stát chronickou. Je proto potřeba ji nepodceňovat. Máme pro vás jednoduchý návod, jak ztuhlý krk rychle uvolnit.

Co způsobuje bolest a ztuhlost krku

Příčinou je nejčastěji svalová únava zadní nebo boční části krku, kterou může způsobit několik faktorů, například nesprávné držení těla při spánku, při práci, hodiny strávené u počítače, sportovní zranění nebo stres. Bolest způsobuje ztuhlost krku a výrazné snížení schopnosti pohybu. Má také tendenci vystřelovat do ramen a paží a je doprovázena dalšími příznaky, jako jsou bolesti hlavy, závratě, nevolnost a smyslové poruchy (zraku a sluchu).

Mezi nejčastější příčiny bolesti krku patří:

  • špatné držení těla
  • svalové napětí
  • osteoartróza
  • fibromyalgie
  • stlačený nebo skřípnutý nerv
  • degenerace obratle
  • poranění míchy
  • otřes mozku
  • bolest šíje je také spjata s vysokou úrovní stresu, úzkostí a depresí

Aby se bolest krku nestala chronickým problémem, je důležité ji řešit ihned. Protahování, úprava životního stylu a léky mohou pomoci zmírnit napětí a bolest svalů.

Jak se rychle zbavit bolesti a ztuhlého krku

Následující tipy vám mohou během pouhých 60 vteřin ulevit od potíží:

iZdroj fotografie: Freepik

Protahování

Krouživými pohyby otáčejte rameny dozadu 10krát. Pak lopatky ještě desetkrát protáhněte. Dejte ruce za hlavu a tlačte hlavu dozadu, přičemž se 30krát opřete rukama. Nakonec nakloňte hlavu na stranu, dokud se ucho nedotkne ramene, opakujte 10krát na každou stranu.

Ricinový olej

Tento olej získaný přímo z rostliny je velmi vhodný pro zmírnění bolesti a svalového napětí. Směr masáže by měl vždy sledovat stejnou cestu, jakou vede lymfatický systém. Neuvěřitelných výsledků lze dosáhnout také jednoduchou aplikací přímo na pokožku. Ricinový olej je ideální pro 15 minutovou masáž krku a šíje, která přináší okamžité výsledky.

Masážní tlak

Od bolesti může rychle ulevit také citlivý tlak na danou oblast. Pokud je bolest na pravé straně krku, přitlačte na krk několik sekund levou rukou. Můžete si také pomoci tenisovým míčkem. Přeneste hlavu na opačnou stranu a úhlopříčně se předkloňte. Opakujte 20krát.

Nálev z kurkumy

Potenciální zdravotní přínosy kurkumového čaje jsou široké a rozmanité, ale jednou z nejzajímavějších vlastností tohoto superzdravého nápoje je jeho schopnost snižovat záněty a bolesti v oblasti krku a ztuhlé šíje. Pití šálku kurkumového nálevu denně je prospěšné, odstraňuje bolest a působí jako přírodní lék.

Jak často vás trápí ztuhlý a bolestivý krk?

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Klára Sladká

Zobrazit další články