4 příznaky, že je vaše tělo překyselené, a ultrarychlé domácí způsoby, jak tento nebezpečný problém napravit

Lidské tělo je závislé na dokonalé rovnováze chemických látek, bakterií a buněk. Jeho překysličení na vás může mít řadu negativních dopadů.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Vaše tělo je stroj, jehož správná funkce závisí na dokonalé rovnováze všech chemických látek, bakterií a buněk, které zodpovídají za správnou hladinu pH. Ta ukazuje, jak moc je nebo není vaše tělo kyselé, na čemž například závisí také funkce vašeho žaludku, který kyselost potřebuje ke zdravému trávení. Jak ovšem říká doktor Darragh O’Carroll, případné překysličení těla může mít řadu negativních dopadů na váš organismus, a proto se níže můžete seznámit s příznaky tohoto problému a způsoby, jak jej napravit.

1) Nadměrná hmotnost

Vysoká hladina kyselosti v těle vede ke zvýšené produkci inzulínu, což znamená, že si vaše tělo začne ukládat více tuků – přirozený detoxikační systém totiž v takovém případě nemá k dispozici prostředí, které by mu tukové zásoby dovolilo regulovat. V důsledku pak tělo přestává spalovat kalorie a jedinec se potýká s nadměrnou hmotností nebo neschopnosti zhubnout. 

2) Příliš slabé kosti

Tělo se snaží v důsledku svého překysličení získávat alkálie z různých zdrojů v organismu, včetně kostí – z těch totiž čerpá vápník, který zvýšenou hladinu kyselosti pomáhá neutralizovat. V důsledku tohoto problému pak mohou být vaše kosti příliš slabé, což může vést k častějším zlomeninám, pohmožděninám nebo dokonce osteoporóze. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

3) Citlivé zuby

Podle řady odborníků existuje určitá souvislost mezi zvýšenou hladinou kyselosti organismu a poškozenou zubní sklovinou. Pokud se tedy často potýkáte s kazy nebo nejste schopni konzumovat nic studeného či horkého, vaše tělo se vám pravděpodobně snaží říct, že potřebuje pomoc. 

4) Problémy se spánkem

Zvýšená hladina kyselosti v těle může mít také co do činění s chronickým nedostatkem spánku. Důvodem je opět odčerpávání vápníku, pomocí kterého se tělo snaží vysoké pH neutralizovat. Nedostatek tohoto minerálu má však velmi negativní vliv na spánkové návyky, což může vést k jejich narušení a následnému zvýšení rizika vzniku nebezpečných onemocnění, včetně depresí nebo kardiovaskulárních chorob. 

Jak vrátit hladinu kyselosti do normálu 

Zásadním krokem k léčbě vysoké hladiny kyselosti v těle je změna stravy. Pokud se s tímto problémem potýkáte, měli byste do svého jídelníčku zařadit více následujících potravin: 

 • brokolice
 • okurka
 • špenát
 • rukola
 • řepík
 • cuketa
 • tofu
 • semínka
 • luštěniny
 • rozinky
 • ořechy
iZdroj fotografie: Depositphotos

Výše uvedené potraviny pomohou vašemu tělu získat potřebné živiny, které vysokou hladinu kyselosti neutralizují. Naopak byste se v tomto případě měli vyhýbat mléčným výrobkům, vejcím, masu, obilovinám, zpracovaným a konzervovaným potravinám a kofeinu. 

Jedlá soda a jablečný ocet

Jedlá soda je neuvěřitelný produkt, který v kombinaci s jablečným octem dokáže dělat zázraky. Smíchejte třetinu čajové lžičky jedlé sody s 2 polévkovými lžícemi octa, počkejte, až roztok přestane šumět, a nakonec jej zalijte 250 ml vody. Konzumace tohoto nápoje pomůže neutralizovat vysokou hladinu kyselosti v těle a navrátí váš organismus do pořádku. V případě, že jedlou sodu nemáte rádi, můžete ji vyměnit za citronovou šťávu. 

Přírodní čistící prostředky  

Komerční čisticí prostředky jsou plné chemikálií, které mohou časem vyvést vaše tělo z rovnováhy. Namísto nich se proto snažte používat produkty na bázi přírodních ingrediencí, které udrží vaši pokožku zdravou a nepoškodí ji. 

Jak udržujete správnou hladinu kyselosti ve svém těle vy? 

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Jaké zkoušky a potěšení vás v létě čekají? Zjistěte to v runách – velký horoskop je tu
Události247
Události247
Okamura chce rekonstrukci vlády. A to i přesto, že Česko bude předsedat Evropské unii
VědaŽivě
VědaŽivě
Archeologové rozluštili „zakázané“ texty staré 2 000 let. Co se na bambusových deskách dočetli?
adbz
adbz
Inovativní dům je jako skládačka z lega. Vyšel na 60 tisíc a postavili ho za pouhých 14 hodin – podívejte se na proces