Kde koupíte glukometry a podle čeho vybrat ten správný?

Při cukrovce je důležité pravidelně sledovat hladinu cukru v krvi. Aby to bylo možné, musíte si pořídit kvalitní a přesně měřící glukometr.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jaké varianty existují, co všechno může ovlivnit přesnost měření a kde glukometry zakoupíte? To se dozvíte v tomto článku.

Moderní přesný glukometr

Na internetových lékárnách jsou běžně k dostání velmi kvalitní, a především přesné glukometry. Kromě základních modelů dnes existují takové varianty, které nabídnou spolupráci s chytrými mobilními telefony pomocí aplikace. Díky tomu je sledování hladiny cukru v krvi o něco jednodušší, přehlednější, a hlavně nabízí uschování potřebných dat.

Příslušenství ke glukometrům

Aby toho nebylo málo, nabídnou glukometry i poměrně pestré příslušenství. Naprostým základem jsou testovací proužky, odběrové pery a lancety. Zčásti jde o spotřební zboží, které si musíte jednou za čas ještě navíc dokoupit. Z toho důvodu se vyplatí mít svou oblíbenou internetovou lékárnu, kde objednání všeho potřebného zabere jen několik málo minut. Na internetu navíc mnohdy narazíte i na cenově zajímavé a výhodné nabídky, aby nákup potřebných pomůcek pro sledování hladiny cukru v krvi nebyl tak finančně náročný.

Čím může být způsobena odchylka při měření?

Nabízené glukometry jsou v zásadě velmi přesné přístroje. Ostatně pro diabetiky je přesnost měření poměrně důležitá a hraje roli pro případné správné dávkování inzulinu. Aby bylo možné co nejvíce eliminovat možné chyby při měření, vždy pečlivě následujte doporučený postup u konkrétního modelu glukometru. Drobná odchylka může být také otázkou velikosti kapky krve, což může do jisté míry zkreslit výsledek. Pokud si nebudete jistí, je vždy lepší test raději zopakovat a mít jistotu, že máte opravdu přesnou informaci, podle které se můžete dále zařídit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články
DámskýDeník
Sklady před vánočními svátky
Události247
Nová vláda chce po nastoupení do úřadu povinné očkování zrušit. Ne ale úplně, budou existovat výjimky
VědaŽivě
Čeká nás v budoucnu reálný Armageddon? V případě velkého asteroidu mířícího na Zem mají světové velmoci jasný scénář
adbz
Pěstování čerstvé jarní cibulky pomocí kelímku a vody. Během 9 dnů vyrostou na parapetu nekonečné zásoby