Mnoho bylinek disponuje silnými zdravotními přínosy, díky kterým mohou předčit kdejaké léky. Stačí si z nich připravit horký nápoj a změnu poznáte brzy.
Neexistuje bylina, kterou by ruská lékařka Elena Fjodorovna Zajcevová neznala. Tato renomovaná naturopatka totiž za léta své praxe katalogizovala více než 1100 různých bylin, díky čemuž získala mnoho informací o tom, k čemu byla každá ze zkoumaných rostlin užitečná a jak ji využít pro podporu zdraví. A ačkoliv prospěšných benefitů přináší mnoho z nich, vytyčila 3 nejlepší, jejichž konzumace vám pomůže v boji proti mnoha nebezpečným problémům a dokonce vám poskytne účinnou prevenci.
Kořen estragonu
Tato bylina se nachází téměř na každé zahradě a většina lidí ji považuje za pouhý plevel. Ve skutečnosti se však jedná o velmi silné přírodní léčivo, které vám ve formě odvaru dokáže pomoci zmírnit otoky, problémy s močovými cestami, ochrání vás před ledvinovými kameny, střevními poruchami a také onemocněními plic – stejně tak si však dokáže poradit s vysokým krevní tlakem a problémy s klouby. To především díky jeho obsahu éterických olejů a dalších látek, které přináší silné protizánětlivé a sedativní účinky.
Pro přípravu léčivého nápoje stačí zalít čajovou lžičku rozemletého kořene vroucí vodou a nechat jej 10 minut louhovat. Poté bylinku sceďte a vypijte půl šálku před každým jídlem. Abyste získali co nejlepší výsledky, lékařka doporučuje užívat odvar po dobu jednoho týdne. Je ovšem důležité brát na vědomí, že byste to s užíváním estragonu neměli přehánět, a proto se před pitím odvaru raději poraďte se svým praktickým lékařem, kolik je pro vás vhodné – obzvláště pokud užíváte léky nebo trpíte nebezpečným onemocněním.
Kořen pampelišky
Kořen pampelišky má mnoho léčivých vlastností a je hojně využíván jak v tradiční, tak i odborné medicíně. Obsahuje totiž látky, které podporují funkci jater a žlučníku, což přispívá k lepšímu trávení a detoxikaci organismu. Má však také diuretické účinky a podporuje tvorbu moči, což může být prospěšné při problémech s močovým traktem a ledvinami. Kromě toho tato bylina disponuje silnými protizánětlivými vlastnostmi a může vám pomoci při bolestech kloubů a revmatických onemocněních.
Pro přípravu odvaru z pampeliškového kořene můžete použít stejnou metodu jako u kořene estragonu. Stačí jej důkladně omýt a nasekat, zalít vroucí vodou a nechat louhovat po dobu 10 minut. Nakonec tekutinu sceďte a pijte půl šálku před jídlem po dobu jednoho týdne.
Kořen lopuchu
Podle Jeleny Fjodorovny je čaj nebo extrakt z lopuchového kořene výborný pro zmírnění příznaků u lidí trpících rakovinou, diabetem, zmírňuje dýchací obtíže a reguluje krevní oběh, díky čemuž chrání tělo před nemocemi oběhového systému – stejně tak se díky němu můžete zbavit hepatitidy typu C, a to již po 2 až 3 měsících. Dále vám tato jedinečná rostlina poskytne účinnou úlevu od ledvinových kamenů, ekzémů, příznaků žaludečních vředů a popálenin.
Kořen rostliny stačí opět důkladně omýt, pak usušit a rozemlít. K přípravě odvaru budete potřebovat dva šálky vroucí vody, kterými stačí zalít čajovou lžičku kořene – směs povařte 10 minut a poté ji nechte 2 hodiny odstát. Nakonec tekutinu sceďte a stejně jako v předchozích případech ji pijte 15 minut před jídlem po dobu 1 týdne.