Ruská bylinkářka radí: 3 bylinky, které jsou silnější než léky

Mnoho bylinek disponuje silnými zdravotními přínosy, díky kterým mohou předčit kdejaké léky. Stačí si z nich připravit horký nápoj a změnu poznáte brzy.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neexistuje bylina, kterou by ruská lékařka Elena Fjodorovna Zajcevová neznala. Tato renomovaná naturopatka totiž za léta své praxe katalogizovala více než 1100 různých bylin, díky čemuž získala mnoho informací o tom, k čemu byla každá ze zkoumaných rostlin užitečná a jak ji využít pro podporu zdraví. A ačkoliv prospěšných benefitů přináší mnoho z nich, vytyčila 3 nejlepší, jejichž konzumace vám pomůže v boji proti mnoha nebezpečným problémům a dokonce vám poskytne účinnou prevenci. 

Kořen estragonu 

Tato bylina se nachází téměř na každé zahradě a většina lidí ji považuje za pouhý plevel. Ve skutečnosti se však jedná o velmi silné přírodní léčivo, které vám ve formě odvaru dokáže pomoci zmírnit otoky, problémy s močovými cestami, ochrání vás před ledvinovými kameny, střevními poruchami a také onemocněními plic – stejně tak si však dokáže poradit s vysokým krevní tlakem a problémy s klouby. To především díky jeho obsahu éterických olejů a dalších látek, které přináší silné protizánětlivé a sedativní účinky. 

Pro přípravu léčivého nápoje stačí zalít čajovou lžičku rozemletého kořene vroucí vodou a nechat jej 10 minut louhovat. Poté bylinku sceďte a vypijte půl šálku před každým jídlem. Abyste získali co nejlepší výsledky, lékařka doporučuje užívat odvar po dobu jednoho týdne. Je ovšem důležité brát na vědomí, že byste to s užíváním estragonu neměli přehánět, a proto se před pitím odvaru raději poraďte se svým praktickým lékařem, kolik je pro vás vhodné – obzvláště pokud užíváte léky nebo trpíte nebezpečným onemocněním. 

Kořen pampelišky

Kořen pampelišky má mnoho léčivých vlastností a je hojně využíván jak v tradiční, tak i odborné medicíně. Obsahuje totiž látky, které podporují funkci jater a žlučníku, což přispívá k lepšímu trávení a detoxikaci organismu. Má však také diuretické účinky a podporuje tvorbu moči, což může být prospěšné při problémech s močovým traktem a ledvinami. Kromě toho tato bylina disponuje silnými protizánětlivými vlastnostmi a může vám pomoci při bolestech kloubů a revmatických onemocněních.

Pro přípravu odvaru z pampeliškového kořene můžete použít stejnou metodu jako u kořene estragonu. Stačí jej důkladně omýt a nasekat, zalít vroucí vodou a nechat louhovat po dobu 10 minut. Nakonec tekutinu sceďte a pijte půl šálku před jídlem po dobu jednoho týdne.

iZdroj fotografie: iStock

Kořen lopuchu

Podle Jeleny Fjodorovny je čaj nebo extrakt z lopuchového kořene výborný pro zmírnění příznaků u lidí trpících rakovinou, diabetem, zmírňuje dýchací obtíže a reguluje krevní oběh, díky čemuž chrání tělo před nemocemi oběhového systému – stejně tak se díky němu můžete zbavit hepatitidy typu C, a to již po 2 až 3 měsících. Dále vám tato jedinečná rostlina poskytne účinnou úlevu od ledvinových kamenů, ekzémů, příznaků žaludečních vředů a popálenin. 

Kořen rostliny stačí opět důkladně omýt, pak usušit a rozemlít. K přípravě odvaru budete potřebovat dva šálky vroucí vody, kterými stačí zalít čajovou lžičku kořene – směs povařte 10 minut a poté ji nechte 2 hodiny odstát. Nakonec tekutinu sceďte a stejně jako v předchozích případech ji pijte 15 minut před jídlem po dobu 1 týdne. 

Jak se tyto bylinky osvědčily vám?

Zdroj: Zdrave.to
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články