8 svačinek, které můžete sníst večer bez pocitu viny. Nepřiberete po nich ani deka

Buďte upřímní, každý večer si dáme něco dobrého. Ať už během sledování filmu nebo na setkání s přáteli. Občerstvení nechybí a kila přibývají.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   


Není jednoduché odolat nástrahám, vždyť posezení s přáteli k občerstvení přímo vybízí. Posezení u filmu zase může být za celý den první okamžik, kdy si v klidu sednete a chcete si to užít se vším všudy. Existují i produkty, které můžete v rozumném množství pojídat večer bez pocitu viny a bez přibírání na váze.

Sýr, tvaroh nebo jogurt

Pokud máte večer na něco chuť, sýr není špatnou volbou. Je však nutné ho jíst s mírou. Není možné ho spořádat půl kila na posezení. Sýr je nabitý bílkovinami a díky tomu vás zasytí, ideálně si však vyberte sýr se sníženým obsahem tuku. Obdobné je to i s tvarohem. Jde o skvělý zdroj bílkovin a vápníku. Tvaroh zvyšuje pocit plnosti a nehromadí se ve vašem těle ve formě nežádoucích tuků. Pokud máte rádi sladké, přidejte malé množství ovoce.

iZdroj fotografie: Pixabay


Stejně jako sýry nebo tvaroh si můžete dát jogurt. Ideálně řecký. Spousta bílkovin, málo tuku a prakticky žádný cukr. I do jogurtu lze přidat například maliny nebo borůvky, případně jiné ovoce. Vykouzlíte chutné a zdravé jídlo na večer, po kterém nepřiberete. Skvělou volbou na večer je také hummus, který je stále oblíbenější. Pokud si ho dáte s mrkví nebo celerem ve formě dipu, poskytne vám živiny a bílkoviny. Důležité je, připravit si ho doma. Tím se vyhnete zbytečným umělým přísadám.

Dejte si popcorn nebo zeleninu

Popcorn zakoupený v obchodě není zrovna zdravý, pokud si ho však vyrobíte doma na pánvi s bylinkami, chilli a trochou himalájské soli, pak půjde o chutné a zdravé občerstvení, které navíc stimuluje trávení. Je lehký a neobsahuje mnoho kalorií. Další dobrou volbou na večer jsou vejce. Jedno vejce má pouze 75 kalorií a hodně bílkovin. Můžete si je dát natvrdo, na hniličku nebo smažené bez tuku. Vajíčka vás dostatečně zasytí a vy se budete cítit zcela spokojeni.

iZdroj fotografie: Pixabay

Přidat k nim můžete také nějakou zeleninu, třeba rajčata. Ostatně zeleninu si můžete dát i samotnou. Zkuste mrkev, celer nebo směs salátů. Jelikož je mrkev a řapíkatý celer křupavý, nahradí brambůrky nebo arašídy. Navíc jde o věci zdravé, plné vlákniny a uspokojí hlad. Pokud byste přeci jen dali přednost brambůrkům, udělejte si domácí zeleninové chipsy v troubě. Další možností jsou banány. Pomohou vám spát. A ačkoli mají dost kalorií, dodávají tělu draslík a hořčík, díky čemuž se uvolňují svaly. Navíc vám dají pocit plnosti a jsou chutné. Naopak večer nejezte jablka, jsou obtížně stravitelná.

Zdroj: BodyTec

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Zobrazit další články