Už žádné akné a otravné pupínky, hravě si s nimi poradí jediná surovina

Pokud vás trápí kožní problémy, zaměřte se na účinky této jedinečné bylinky. Stačí ji aplikovat na postižená místa a brzy vám bude zase dobře.

Detoxikační čaj vhodný na ráno i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nepříjemné kožní problémy mohou vznikat v důsledku mnoha příčin. Často za nimi stojí nezdravá strava, nošení špinavého prádla nebo také základní onemocnění, které ohrožuje vaše zdraví. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však nutně užívat komerční prostředky plné chemie či neustále chodit k lékaři. Skvěle vám totiž dokáže dle serveru CalicoAndTwine pomoci obyčejný čaj z fialky zahradní, která se prokazuje velmi silnými vlastnostmi. 

Fialka a lidské zdraví 

Fialka zahradní je považována za zázračný lék, který přirozeně léčí kožní onemocnění a podporuje lidský organismus. Obsahuje totiž mnoho antioxidantů, jako jsou například flavonoidy se silnými antialergickými vlastnostmi. Ty velmi dobře zmírňují revmatické potíže, tlumí záněty dýchacích cest a rovněž podporují zdraví pokožky a její regeneraci, jak už jsme na JakZdravě zmínili u účinků kokosového oleje. Pití čaje z této bylinky tak pomůže každému, kdo podobnými problémy trpí. 

Recept na čaj je přitom velmi jednoduchý a připravit si ho zvládne naprosto každý. Vezměte si nádobu o obsahu 250 mililitrů, naplňte ji vodou a přidejte 2 polévkové lžíce sušených stonků a květů rostliny (neměly by být rozdrcené, ale pouze mírně pomleté). Nálev nechte přes noc macerovat a jakmile se vyspíte, přefiltrujte ho. Zbytky bylinky spařte ekvivalentním množstvím vody, nechte směs alespoň třicet minut louhovat a nakonec přefiltrujte.

čaj ve sklenici, půlka citronu a fialový květ iZdroj fotografie: Pixabay
Fialkový čaj pomáhá léčit kožní problémy a podporuje lidské zdraví

Pryč s kožními problémy 

Jakmile budete hotovi, slijte oba roztoky dohromady a čaj vypijte na prázdný žaludek. Tímto způsobem podle serveru ChestNutHerbs získáte maximální účinek a veškeré kožní problémy velmi brzy zmizí.

5 příznaků nedostatku živin, které odhalíte pohledem do zrcadla. Jejich doplnění vyřeší řadu kožních problémů

Rovněž na sobě budete moci rozpoznat celkové zlepšení trávicího ústrojí a vaše riziko plicních onemocnění klesne na minimum. Léčivý nápoj konzumujte alespoň jeden měsíc a poté si dejte dva týdny pauzu. Tělo by si jinak na jeho účinky navyklo. 

Jak se nálev z fialky osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články