Levný a přitom tak účinný. Během pár dní kompletně zničí všechny ledvinové kameny

Tato potravina vám pomůže již během pár dní kompletně zničit všechny ledvinové kameny. Je přitom velmi levná a najdete ji naprosto v každém obchodě.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ledvinové kameny jsou nepříjemný problém, který může výrazně narušit váš každodenní život a způsobit nepříjemné bolesti. Pokud trápí i vás nebo se před ním chcete pouze ochránit, nemusíte však užívat léky plné chemikálií nebo jiné komerční prostředky, které navíc často stojí plno peněz a ne vždy fungují tak, jak by měly. Mnohem lépe vám dokáže pomoci obyčejné proso, které nabízí řadu zdravotních přínosů a jeho konzumace není spojována s žádnými vedlejšími účinky. Přírodní lék si připravíte již během několika minut. 

Proso a lidské zdraví 

Proso je cenově dostupná potravina, která skvěle pomáhá léčit ledvinové kameny – obecně však také nabízí řadu dalších zdravotních přínosů, včetně ochrany srdce a podpory trávicího systému. Tato obilovina se pro tento způsob léčby používala zejména v tradiční medicíně, kde byla její síla objevena již tisíce let nazpátek. Již tehdy zastánci tohoto směru věděli, že skvěle čistí ledviny, odstraňuje kameny z močových cest a močového měchýře, přičemž výrazně snižuje riziko vzniku typických ženských onemocnění a zánětu močového měchýře. 

Kromě toho se jedná také o jednu z nejoblíbenějších obilovin, která má navíc vysokou výživovou hodnotu a díky obsaženým složkám také úžasné léčivé vlastnosti. Abyste z ní vytěžili co nejvíce, stačí proso připravit podle jednoduchého receptu, který vám nezabere mnoho času a lze jej zužitkovat mnoha způsoby. Pozitivní změny budete moci očekávat již po několika dnech, protože účinkuje velmi rychle a zanechá vaše tělo kompletně očištěné. 

Jednoduchý recept pro přípravu prosa 

Vezměte 200 gramů (1 šálek) této obiloviny, propláchněte ji teplou vodou a následně vložte do velké nádoby, zhruba o třech litrech. Tu následně ze dvou třetin vyplňte horkou převařenou vodou, nádobu přikryjte a zabalte do něčeho teplého, načež ji nechte přes noc odstát. Ráno si budete moci všimnout, že je tekutina v nádobě bílá a neprůhledná, což je přesně ten lék, který chcete získat pro léčbu ledvinových kamenů. Jednoduše ji proto přelijte do jiné misky nebo láhve a poté pijte po celý den, a to v jakémkoli množství a kdykoliv se vám bude chtít. 

Proso - zrna iZdroj fotografie: Pixabay
Proso pomáhá účinně léčit ledvinové kameny

Proso však nevyhazujte a namísto toho si z něj raději uvařte zdravou kaši, kterou můžete sníst ke snídani. K té budete potřebovat pouze 1 šálek obiloviny a 3 šálky vody, ve kterých ji nechte vařit po dobu 15 minut. Abyste získali co nejlepší výsledky, pijte výše uvedenou tekutinu po dobu 10 až 15 dní – po této době se všechny kameny rozpustí a odejdou s močí, tudíž vaše tělo bude opět krásně čisté a obnovené. Zařazením prosa do svého jídelníčku navíc získáte skvělou prevenci před tímto problémem. Mezi jeho další přínosy patří: 

  • Snížení vysokého krevního tlaku a tím také nižší riziko vzniku srdečních onemocnění, jako je například infarkt myokardu. 
  • Jedná se o skvělý zdroj rostlinných bílkovin, vitamínů skupiny B, zejména niacinu, kyseliny listové a B6.
  • Obsahuje železo, vápník, draslík, hořčík, měď a zinek.
  • Neobsahuje lepek, a proto je vhodné také pro lidi trpící celiakií nebo jinými formy alergie na pšenici.
  • Vláknina v prosu pomáhá regulovat vylučování žlučových solí, které v nadbytku vedou k tvorbě kamenů.
  • Zpomaluje také vstřebávání cukrů ve střevě, takže jejich hladina v krvi stoupá postupně.

Jak se proso osvědčilo vám?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články