Když se ozývají ledvinové kameny: Zimnice, horečka, zvracení i potřeba častého močení

Ledvinové kameny může člověk zpočátku zcela přehlédnout, vůbec nemusíte tušit, že je v těle máte, dokud se nezačnou pohybovat. V ten moment je potřeba hlídat si příznaky.

bolest ledvin i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ledvinové kameny jsou zrádným zdravotním problémem především z toho důvodu, že o nich delší dobu nemusíte ani vědět. Doktora Alana Biggers uvádí, že vážnou bolest začnete pociťovat teprve tehdy, kdy se kámen začne pohybovat. Proto je velice důležité být si vědom příznaků, které ledvinové kameny mohou vyvolat, a při podezření právě na toto onemocnění navštívit lékaře.

Náhlé změny v močení

V případě ledvinových kamenů může dojít k několika změnám. Běžným příznakem může být změna frekvence močení. Nepřetržité a časté nutkání k močení nastává, když se kámen uvolní a dostane se do močového měchýře. To může také způsobit bolest a pálení při močení. Množství moči se může snížit, což může být způsobeno kamenem zaklíněným v močové trubici. Proud moči se může dokonce úplně zastavit. Objevit se může i krev, nepříjemný zápach, zakalená moč nebo infekce.

Zimnice a horečka

Vysoká tělesná teplota naznačuje, že někde v těle probíhá infekce, v tomto případě se to může týkat právě močového traktu. To může způsobit další komplikace v případě ledvinových kamenů. Nevysvětlitelná zimnice a horečka mohou být známkami ledvinových kamenů a důvodem k návštěvě lékaře, zvláště, pokud neustávají.

bolest ledvin iZdroj fotografie: Freepik

Nevolnost doprovázená zvracením

Nevolnost je často doprovázena zvracením. Může k tomu dojít v důsledku nervového spojení mezi ledvinami a trávicím systémem a může být následováno také silnou bolestí. Pokud víte, že příčinou není špatné jídlo či nemá zvracení jiný zřejmý důvod, může se jednat o známku přítomnosti ledvinových kamenů.

Pocit slabosti a únavy

Funkce ledvin se zhoršuje, když jsou ledvinové kameny v ledvinách nebo močových cestách. Z tohoto důvodu nebude dokonalé ani odstranění toxinů a odpadních materiálů, které se začnou hromadit v těle a ovlivňovat celkovou pohodu. Bolest způsobená ledvinovými kameny může být doprovázena únavou a slabostí.

Myslíte si, že lze předejít rozvoji ledvinových kamenů?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Autor článku

Radka Dobešová

Zobrazit další články