Rozlučte se s křečovými žilami a bolestmi kloubů pouhým bobkovým listem

Bobkový list je velmi účinná bylinka, která přináší řadu pozitivních přínosů pro lidské zdraví. Obzvláště účinně se však osvědčila v boji proti bolavým kloubům.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bobkový list je aromatická bylina s výraznou chutí, kterou většina lidí používá jako ingredienci do vybraných pokrmů. Mnozí z nich si však neuvědomují, že se také jedná o velmi silné přírodní léčivo, které disponuje řadou užitečných zdravotních přínosů, jako je například podpora krevního oběhu, ochrana před chronickými nemocemi a také léčba bolesti kloubů či křečových žil. Abyste z něj vytěžili maximum, stačí si připravit správnou směs a tu následně v případě potřeby aplikovat. Změnu pocítíte již po prvním použití.

Bobkový list proti bolesti kloubů a křečovým žilám

Co se týče bolesti kloubů a křečových žil, bobkový list obsahuje několik účinných složek, jež mají protizánětlivé a analgetické účinky. Mezi ty patří například éterické oleje, flavonoidy a třísloviny, které zmírňují bolest spojenou s kloubními problémy, jako jsou záněty, artritida nebo revmatismus. Existuje hned několik způsobů, jak tuto jedinečnou bylinku ze Středomoří můžete použít, a právě tím nejúčinnějším z nich je příprava léčivé mastičky. Budete potřebovat následující ingredience: 

  • 20 usušených bobkových listů 
  • 100 mililitrů oleje
  • 4 vrstvy gázy 

Příprava mastičky je poté již velmi jednoduchá. Bobkové listy stačí nasekat v mlýnku a poté je smíchat s olivovým olejem. Směs následně vložte do hrnce s trochou vody a vařte ji na velmi mírném ohni po dobu 30 minut. Následně tekutinu přefiltrujte přes 4 vrstvy gázy, nechte ji dostatečně vychladnout a uložte ji do vhodné nádoby. Jakmile vás přepadne bolest kloubů, stačí ji jednou denně aplikovat přímo na postižené místo – v případě křečových žil takto postupujte každý den, dokud problém nezmizí.

Další přínosy bobkového listu 

Dalším způsobem, jak užívat bobkový list, je připravit si z něj odvar nebo jej přidávat do oblíbených pokrmů (před konzumací byste jej však měli vždy vyndat, neboť bývá velmi hořký). Stačí uvařit několik bobkových listů ve vodě po dobu 15 až 20 minut, nechat odvar vychladnout a poté jej pít – pokud bude chuť příliš výrazná, můžete přidat ještě med, který dodá nápoji další pozitivní účinky na zdraví. Existuje však i další způsob, jak jej můžete využít pro svůj prospěch, a to jeho pálení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Spálení bobkového listu v místnosti je skvělý způsob, jak si zajistit duševní pohodu a zbavit se nadměrného stresu či napětí. Jeho aroma se také často používá v tradiční medicíně ke stimulaci krevního oběhu a zmírnění bolesti svalů. Kromě toho se tato bylina také používá v kosmetickém průmyslu, a to zejména pro podporu růstu vlasů a zmírnění tvorby lupů. Je ovšem vhodné se před jeho aplikací poradit se svým praktický lékařem, zda je pro vás vhodný – zejména pokud užíváte léky nebo trpíte chronickým onemocněním.

Jakými prostředky bojujete s bolestí kloubů vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články