Jedna lžička česneku s medem: Starodávný zázrak, který pomůže nejen při nachlazení

Česnek v kombinaci s medem představují jedinečnou směs pro léčbu mnoha problémů. Obzvláště účinně působí při konzumaci na lačný žaludek.

i Zdroj fotografie: Jon Sullivan / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Česnek a med jsou již po dlouhá staletí známy svými pozoruhodnými léčivými účinky. Není proto žádným překvapením, že pokud tyto dvě ingredience smícháte, získáte exkluzivní přírodní směs, která vám pomůže zbavit se kdejakého problému a dodat prevenci před možnými nemocemi. Na rozdíl od komerčních prostředků z lékáren toto domácí léčivo nemá žádné vedlejší účinky a nepřijde vás ani na mnoho peněz – stejně tak jej můžete použít téměř kdykoliv, ovšem nejlépe působí ráno na lačný žaludek. 

Starodávný léčivý zázrak 

Pokud smícháte česnek a med, dojde ke vzájemné interakci všech léčivých složek, které tato přírodní léčiva obsahují, čímž získáte výbušnou léčivou směs. A není nic lepšího, než začít každý den tím, že sníte to, co nejlépe připraví váš trávicí trakt na optimální vstřebávání potravy, jako jsou právě tyto dvě ingredience. Příprava samotného léku je navíc velmi jednoduchá a nezabere vám ani mnoho času, takže se nemusíte ničeho obávat – navíc působí zcela přirozeně, bez jakýchkoliv vedlejších účinků. 

Jak česnek, tak i med, disponují řadou zdravotních přínosů, které se znásobují při jejich smíchání: 

Česnek:

  • Podpora imunitního systému: Obsahuje látky, jako je alicin, který má antimikrobiální a imunitu posilující vlastnosti. Pravidelná konzumace může pomoci zvýšit odolnost proti infekcím.
  • Snížení krevního tlaku: Pomáhá snižovat krevní tlak díky svým složkám, které dokáží rozšiřovat cévy a zlepšovat průtok krve.
  • Zlepšení kardiovaskulárního zdraví: Přísady obsažené v česneku pomáhají snižovat hladinu cholesterolu, což má pozitivní vliv na zdraví srdce a cév.
  • Antioxidanty: Obsahuje antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály.

Med:

  • Energetický zdroj: Je bohatý na přirozené cukry, včetně glukózy a fruktózy, což ho činí skvělým zdrojem energie, zejména pro sportovce a aktivní jedince.
  • Antibakteriální vlastnosti: Obsahuje přirozené složky, jako jsou peroxid vodíku a fytochemikálie, které mu poskytují antibakteriální a antimikrobiální vlastnosti.
  • Léčba kašle a bolesti v krku: Může pomoci uklidnit podrážděný krk a zmírnit kašel – dokonce působí jako mírné antiseptikum.
  • Zlepšení zažívání: Obsahuje enzymy, které podporují trávení a zlepšují vstřebávání živin.
iZdroj fotografie: Freepik

Příprava účinného léku 

Kombinace česneku a medu byla tradičně používána v různých kulturách jako domácí lék na posílení imunitního systému, snížení krevního tlaku, podporu kardiovaskulárního zdraví a mnoho dalších. Obě ingredience navíc vzájemně zesilují své schopnosti, neboť mají synergické účinky. K přípravě jedinečného domácího léku budete potřebovat následující: 

  • 12 stroužků česneku
  • 300 gramů velkou skleněnou nádobu na med s víčkem

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Stroužky česneku nejprve rozdrťte a nalijte med do vhodné sklenice (na začátku jej může být potřeba rozpustit ve vodní lázni, aby byl dostatečně tekutý). Jakmile tak uděláte, přidejte k němu česnek, sklenici uzavřete víčkem a uložte ji na týden na tmavé místo. Poté, co uplyne stanovená doba, můžete začít směs užívat, a to nejlépe po dobu sedmi dnů, každé ráno jednu čajovou lžičku. Další kúra může proběhnout nejdříve za měsíc. 

Jak se vám osvědčil při léčbě česnek nebo med? A co jejich kombinace?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články