Česnek sníží krevní tlak i cholesterol, navíc odstraní z těla škodlivé látky

Pravděpodobně se nenajde nikdo, kdo by pochyboval o léčivých účincích česneku. Však ho využíval a hojně předepisoval už otec medicíny Hippokrates k léčbě všemožných nemocí.

i Zdroj fotografie: Jon Sullivan / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Česnek má řadu skvělých zdravotních účinků na tělo. Nejen, že má nedostižný vliv na imunitní systém a poradí si s nachlazením i chřipkou, ale také působí jako prevence proti velmi závažným onemocněním. Dietetička Amy Richter dodává, že zařadit česnek do jídelníčku je velmi snadné. Hodí se do dressingů, salátů, polévek, omáček, pomazánek i hlavních jídel. Jeho využití je skutečně široké a pro zdraví velmi užitečné.

Česnek odstraňuje z těla škodlivé látky

Česnek obsahuje sloučeniny síry, které chrání orgány před poškozením těžkými kovy. Dokonce dokáže zmírnit příznaky z otravy těžkými kovy. Jako přírodní antibiotikum a silný antioxidant pomáhá chránit tělo před oxidačním stresem. Lidové léčitelství hojně využívá česneku pro celkovou detoxikaci.

Česnek a oběhová soustava

Konzumace česneku chrání vnitřní výstelku cév před poškozením a zlepšuje jejich pružnost. Snižuje krevní tlak a cholesterol, čímž vás chrání před srdečním infarktem. Tím česnek potvrzuje, že do zdravé stravy rozhodně patří.

Ochrana před demencí

Česnek překypuje antioxidanty, které pomáhají předcházet Alzheimerově chorobě a demenci. Chrání buňky před oxidačním poškozením volnými radikály. Toto poškození jinak vede k rychlejšímu procesu stárnutí. Navíc takto poškozené buňky mají sklony zvrhnout se v rakovinné buňky. Dostatečné množství antioxidantů kromě další zeleniny a ovoce poskytuje také česnek.

Stroužky česneku ve skleničce v nálevu iZdroj fotografie: Freepik

Lidový recept starých tibetských mnichů

Chcete zvýšené výhody pocítit také na svém těle? Můžete si zkusit připravit starý recept, který používali jako „elixír mládí“ tibetští mniši. Je ovšem třeba zdůraznit, že se jedná o lidový recept, takže jeho účinky nejsou zcela zaručené. Stejně tak, jako nejsou zmapovány jeho vedlejší účinky.

Postup přípravy:

  1. Důkladně rozmačkejte 350 gramů česneku.
  2. Přidejte 300 ml 96 % alkoholu.
  3. Nechte směs odstát 10 dní v uzavřené nádobě.
  4. Přeceďte přes gázu nebo husté síto a nechte odstát další 2-3 dny.
  5. Konzumujte dle tabulky a dodržujte dávkování.

Dávkování a aplikace:

Lék se užívá po kapkách, které by se měly rozmíchat v 50 ml mléka o pokojové teplotě. To proto, aby česnek nedráždil žaludek.

DenRánoPoledneVečer
1.123
2.456
3.789
4.101112
5.131415
6.151413
7.121110
8.987
9.654
10.321
11.252525

Důraz je kladen na disciplínu. Nesmíte udělat chybu a musíte dodržovat předepsanou denní dávku. Jedině pak slibuje neuvěřitelné výsledky. Uděláte-li chybu, máte smůlu. Celá tato kúra by se měla opakovat pouze jednou za 5 let, tak pozor na to. Mnohem jednodušší dávkování má oblíbený lidový recept na česnek s medem.

Jaké lidové recepty jste už vyzkoušeli a jakou měly účinnost?

Zdroj: Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články
DámskýDeník
DámskýDeník
Lepší spánek bez prášků: realita i pro vás
Události247
Události247
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
VědaŽivě
VědaŽivě
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla
adbz
adbz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům