Dokáže vyčistit střevo už za 2 minuty: Jedna lžíce vyplaví z těla všechny parazity

Detoxikaci neboli očistu organismu vyhledávají lidé stále častěji. Při očistě střev jde hlavně o zbavení se parazitů a znovu nastartování imunity, která spočívá hlavně ve střevech.

Lékaři hledající lupou parazity a toxiny ve střevech i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Odborníci doporučují detoxikovat organismus jednou za půl roku. Nejčastěji se v lidové léčbě používá detoxikace jater, celková detoxikace nebo detoxikace trávicí soustavy, konkrétně střev. Existuje tvrzení, že zdraví těla tkví ve zdraví střev. Pokud i vy cítíte, že je potřeba střeva pročistit, můžete zkusit směs, která vás zbaví plynů, parazitů i toxinů. Zda je pro vás detoxikace to pravé, musíte posoudit sami.

Recept pro detoxikaci střev

Co budete potřebovat?

  • 150 gramů švestek,
  • 150 gramů datlí
  • a 5 lžic převařené vody.

Postup přípravy receptu:

  1. Do vařící vody přidejte švestky a datle.
  2. Nechte vařit 15 minut, občas promíchejte.
  3. Stáhněte hrnec z plotny, aby směs vychladla.

Aplikace a dávkování:

Směs užívejte každý den jednu lžíci nejlépe ráno na lačný žaludek.

Vařené švestky jsou skvělé projímadlo

Pokud trpíte problémy se zácpou nebo tvrdou a málo častou stolicí, můžete vyzkoušet tuto směs pro její změkčení. Hlavně vařené švestky fungují jako změkčovadlo stolice a mají projímavé účinky. Podle babských rad se dříve používaly i u dětí. Jestli jste se pustili do detoxikace podle výše zmíněného receptu, nelekejte se tedy, když vás přepadne průjem. Pravděpodobně se jedná o součást očisty střev.

Ženské ruce krájející švestky a odstraňující z nich pecky iZdroj fotografie: Freepik
Švestky obsahují vlákninu vhodnou pro střeva. Vařené dokonce projímají.

Další způsoby detoxikace

Detoxikovat celé tělo můžete i jinými způsoby. Velmi oblíbená je detoxikace čistou vodou, která spočívá v pravidelném pití obyčejné vody a dostatku spánku. Je to jeden z přirozených způsobů, jak odstranit škodliviny z těla. Žádoucí detoxikace může být zanechání nadměrné konzumace cukru, protože na cukr vzniká závislost a přitom neobsahuje žádné pro tělo užitečné látky. Samozřejmě je řeč o jednoduchých cukrech ve sladkostech.

Máte-li strach o zdraví svých střev, měli byste jíst jablka. Jsou pro střeva úžasným přínosem. Dodávají vlákninu, vitamíny a dokonce pomáhají hubnout.

Jak řešíte očistu střev vy?

Zdroj: Zdravě
Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Dita Polívková

Zobrazit další články