Detoxikace nikdy nebyla jednodušší, pomůže s ní už jediná surovina

Tato úžasná potravina vám pomůže očistit tělo od nahromaděných toxinů a těžkých kovů. Stačí ji zařadit do svého pravidelného jídelníčku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Detoxikaci těla by měl čas od času provést každý. Nejenže se díky ní zbavíte nahromaděných nečistoty a těžkých kovů v krevním oběhu, ale také vám pomůže posílit imunitní systém. Není však nutné podstupovat zdlouhavé procesy nebo užívat doplňky stravy s obsahem chemických sloučenin. Mnohem lépe vám podle lékařky Jerlyn Jones dokáže pomoci obyčejná červená řepa. Toto úžasné přírodní léčivo nabízí nespočet zdravotních přínosů. 

Červená řepa a lidské zdraví 

Červená řepa je často opomíjená zelenina, kterou nemá mnoho lidí v oblibě. Jedná se však o velmi účinnou potravinu s obsahem řady důležitých složek, díky kterým podporuje lidské zdraví a účinně detoxikuje organismus. Nejlépe se přitom osvědčila ve formě kvasu, který si z ní můžete velmi snadno připravit. Jeho pravidelná konzumace nabízí také regeneraci jater a působí preventivně i v případě růstu rakovinných buněk. 

Dále nelze opomenout schopnost tohoto účinného léku optimalizovat trávicí systém a chránit cévy před kornatěním. To by jinak mohlo vést k vyššímu riziku rozvoje srdečních onemocnění, včetně srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Jak také uvádí server MedicalNewsToday, z dlouhodobého hlediska vám červená řepa dokáže pomoci snížit vysoký krevní tlak a poskytne vašemu tělu jedinečnou ochranu před příznaky chřipky či nachlazení.

Příprava kvasu z červené řepy 

Pokud chcete získat z červené řepy maximální zdravotní účinek, vyplatí se z ní připravit léčivý kvas. Základem pro jeho výrobu je dostatečně velká, nejlépe třílitrová nádoba a také čistá utěrka, kterou ji posléze zakryjete, aby se dovnitř mohl dostat vzduch, ale zároveň byla chráněna před nečistotami. Jakmile budete chtít začít, stačí sehnat následující ingredience: 

Červená řepa, nápoj iZdroj fotografie: Depositphotos
Červená řepa nabízí řadu zdravotních přínosů a detoxikuje organismus
  • 650 gramů červené řepy
  • 3 polévkové lžíce hladké mouky
  • 250 gramů třtinového cukru
  • 50 gramů rozinek

Samotná příprava je velmi jednoduchá. Nejprve oloupejte červenou řepu, omyjte ji a poté nakrájejte na větší kostičky. Ty následně vložte do připravené nádoby a zasypte je rozinkami, moukou a také cukrem. Všechny ingredience důkladně promíchejte, aby se dostaly ke kouskům řepy. Potom směs zalijte vodou, zakryjte utěrkou nebo třeba kouskem gázy a nechte nádobu stát alespoň jeden týden na teplém místě. Tímto způsobem umožníte, aby se aktivovaly kvasné procesy a mohl vzniknout požadovaný domácí lék. 

nápoj z červené řepy

Babiččin lidový lék: Kvas z této zeleniny pomůže detoxikovat celé tělo

Nádobu s obsahem léčivých přísad jednou za čas zamíchejte a po týdnu ji přeceďte pomocí cedníku do vhodné sklenice. Následně ji přeceďte ještě jednou, ovšem nyní pomocí plátna, aby vám zůstala pouze samotná tekutina. Tu uschovejte do uzavíratelné nádoby a konzumujte pravidelně každý den – ideální dávkování jsou 3 polévkové lžíce – vždy před snídaní, obědem a večeří. Na webu JakZdravě jsme také psali o směsi našich babiček, která si poradí s bolestí kolen.

Jak se kvas z červené řepy osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články