Už žádná bolavá kolena, s bolestí si poradí účinná babiččina směs

Bolest kolen vám může velmi snadno znepříjemnit každodenní život. Pokud se s ní potýkáte často i vy, vyzkoušejte jednoduchou babiččinu směs.

bolavé koleno i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Pokud vás často trápí bolest kolen, pravděpodobně víte, že se jedná o velkou překážku v každodenním životě. Nepříjemné pocity totiž mohou způsobit, že nebudete schopni věnovat se svým zálibám, v klidu spát nebo pro vás může být problém i samotná chůze. Naštěstí si však můžete velmi snadno pomoci, a to i bez zbytečného utrácení peněz za drahé chemické prostředky. Skvěle vám totiž postačí babiččina směs na bázi medu a dalších účinných ingrediencí, které podle webu Helathline dokáží zmírnit bolest již během několika dní. 

Jak na bolavá kolena 

Bolavá kolena jsou velmi nepříjemným problémem, který může potkat naprosto každého člověka, a to z mnoha důvodů. Mezi ty nejčastější patří zejména úraz, chronické onemocnění nebo zánět, ovšem výsledek je v každém případě stejný – nesnesitelná bolest, která se může objevit několikrát během dne. Naštěstí si však můžete již během krátké doby ulevit, a to pomocí zázračné babiččiny směsi. Ta funguje mnohem účinněji, než jakékoliv chemické léky a navíc nemá žádné vedlejší účinky. K její přípravě budete potřebovat následující ingredience: 

  • 1 polévková lžíce organického medu
  • 1 polévková lžíce obyčejné hořčice
  • 1 polévková lžíce soli
  • 1 polévková lžíce jedlé sody

Cviky na kolena: Posílí je a dlouhodobě uleví od bolesti. Vleže nebo na židli, s minimální námahou

Všechny výše uvedené ingredience stačí společně smíchat, abyste získali jednolitou směs. Tu následně můžete vmasírovat do svých kolen nebo na jakákoli jiná bolavá místa na svém těle, a to nejlépe několikrát během dne. Již za pár hodin byste měli začít pociťovat úlevu od nepříjemných pocitů. Aby byla metoda ještě účinnější, můžete si po aplikaci směsi natřít na kolena ještě směs z obyčejného vepřového sádla a chilli prášku. Ta postižené místo výborně zahřeje a podpoří jeho regeneraci. Vyplatí se použít zejména během noci. 

Křenový zábal

Dalším skvělým pomocníkem proti bolesti a zánětu kloubů je podle serveru WebMD také křen. Jedná se totiž o velmi silné přírodní léčivo, které obsahuje účinné složky podporující regeneraci těla a výborně ulevuje od nepříjemných pocitů. Stačí jej nastrouhat na gázu nebo jakoukoli vhodnou látku, a tu poté přiložit na postiženou oblast. Nakonec ještě zábal překryjte fólií, aby byl výsledek co nejefektivnější. Křenový obklad se také výborně osvědčil při kašli a dalších dýchacích problémech. V takovém případě je dobré přiložit jej na průdušky. 

Křen na stole iZdroj fotografie: Depositphotos
Křen účinně zmírňuje bolest kolen

Pomohou také zelné listy 

Pomoci vám dokáží také zelné listy, které většina lidí zná spíše jako ingredienci do salátů nebo jiných pokrmů. Jejich aplikace na bolavé místo na těle vám však pomůže mnohem lépe, než jakékoli léky. Stačí je na pár minut ponořit do teplé vody, poté osušit a položit mezi dva kusy fólie. Nakonec je několikrát přejeďte válečkem (díky tomu uvolní veškeré léčivé látky) a jednoduše si je přiložte na kolena. Můžete je ještě překrýt gázou či zabalit, aby byla metoda co nejúčinnější, přitom je nechte působit minimálně 3 hodiny.  

Hořčice: Na bolavá kolena i pro zmírnění zánětu v těle

Vyzkoušejte kari pastu 

S bolavými klouby vám v neposlední řadě dokáže zcela přirozeně pomoci také koření kari, které je protizánětlivé a navíc velmi krásně voní. Jednoduše ho smíchejte se 2 polévkovými lžícemi pepře a 100-150 mililitry olivového oleje. Vzniklou pastu naneste na bolestivá místa a nechte působit. Jakmile začnete pociťovat úlevu, můžete směs smýt. Kromě kari se výborně osvědčil také kajenský pepř. Na webu JakZdravě jsme nedávno psali o další účinné domácí směsi, která vám dokáže pomoci zejména s kašlem a dalšími dýchacími problémy. 

Jak se babiččina směs na bolavá kolena osvědčila vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články