Domácí sirup proti kašli: Jen 3 levné suroviny a je hotovo

S kašlem si hravě poradí osvědčený domácí sirup z několika levných ingrediencí. Působí zcela přirozeně a pozitivní účinky poznáte již po prvním použití.

banana-a-med i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kašel lze léčit mnoha odlišnými způsoby, než pouze užíváním drahých léků z lékáren, které obvykle obsahují velké množství chemie a nepřinesou vždy požadované účinky. Mnohem lépe vám dokáží pomoci vhodné domácí směsi na bázi účinných přírodních potravin, jako je například banán a med. Ty totiž působí zcela přirozeně a podle lékařky Kim Rose-Francis dopřejí tělu naprosto vše, co potřebuje k brzkému uzdravení. Správně připravený domácí sirup navíc chutná naprosto skvěle a jeho příprava vám nezabere ani mnoho času. 

Domácí banánový sirup proti kašli 

Jakmile se budete příště potýkat s kašlem, nemusíte nutně spěchat do lékárny a kupovat si různé výrobky na léčbu nachlazení či infekce. Existuje totiž velmi účinný přírodní lék na bázi banánu a medu, který si dokáže s nepříjemnými příznaky poradit již během pár dní, a to zcela přirozeným způsobem. Je navíc tak chutný, že si ho mnozí připravují naprosto každý den, čímž mimo jiné podporují svůj imunitní systém a získávají přísun potřebných živin. Kromě prvních příznaků kašle pak tento domácí lék výborně léčí bronchitidu a infekce hrdla. 

Ještě lepší je, že domácí banánový sirup nemá žádné vedlejší účinky a mohou jej používat děti i dospělí, což se u některých výrobků plných chemie říct nedá. Jeho příprava je navíc velmi jednoduchá, levná a poradí si s ní naprosto každý. Za to vám však dle serveru WebMD pomůže odstranit kašel již během pár dní a pozitivní změny pocítíte téměř ihned po jeho konzumaci. Stačí si připravit následující ingredience: 

  • 1 zralý banán
  • 200 mililitrů převařené vody
  • 1 čajová lžička medu

9 zajímavostí o banánech, které v reklamách nenajdete. Jejich síla sahá od prevence rakoviny, infarktu až po zažívací potíže a křeče

Začněte tím, že nejprve banán oloupete, rozdrtíte a pak rozmícháte pomocí vidličky. Následně k němu přilijte převařenou vodu a míchejte důkladně dále, dokud nezískáte hladkou směs. Tu po 15 minutách protlačte přes husté síto, přecezenou tekutinu nalijte do vhodné sklenice a nakonec přidejte čajovou lžičku medu. Vše opět dobře promíchejte a výsledný nápoj můžete v klidu popíjet kdykoli během dne (nejlépe však během večerních hodin). Pokud by byly vaše příznaky obzvláště intenzivní, můžete jej konzumovat každé ráno i večer. 

Banány na stole iZdroj fotografie: Pixabay
Banánový sirup si dokáže hravě poradit s nepříjemným kašlem a dalšími problémy

Zdravotní vlastnosti banánů

Banány nabízí mnohem více zdravotních přínosů než pouze léčbu kašle a podobných problémů. Jakožto jedny z nejzdravějších plodů na světě obsahují vysoké hladiny vitamínu B6, draslíku a vlákniny, přičemž jsou bohaté na hořčík, který pomáhá udržovat zdravé kosti a zuby. Stejně tak je toto ovoce schopno regulovat hladinu cholesterolu v krvi a nedílné trávicí procesy. Pravidelná konzumace banánů je také skvělý způsob, jak snížit zánět kloubů a tím zmírnit nepříjemnou bolest nebo všudypřítomnou ztuhlost. 

Propolis

Jen pár kapek do horkého mléka vyčistí plíce, zastaví kašel i záněty

Obecně jsou pak vynikajícím přírodním čistícím prostředkem, neboť pomáhají eliminovat sekrety z průdušek a plic, a skvěle posilují imunitní systém, díky čemuž také chrání tělo před bakteriemi a viry. Je samozřejmě nutné poznamenat, že přírodní léčba by neměla nahrazovat odborné metody a o její aplikaci byste se měli vždy poradit se svým praktickým lékařem. Na webu JakZdravě jsme také psali o 6 zdravotních problémech, se kterými si dokáží banány hravě poradit již během několika dní. 

Jak se banánový sirup osvědčil vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články