Domácí elixír: Krevní obraz mám po něm tak pěkný, že se na něj doktoři nemohou vynadívat

Domácí léčba dokáže divy ve spoustě oblastí. V tomto případě poskytne kompletní zlepšení krevního obrazu nejen nedoceněná červená řepa, ale i jablko či med.

šťáva z červené řepy i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pravidelné návštěvy u lékařů nejsou pro většinu z nás zrovna zábavné, ale je pravdou, že je daleko lepší věnovat nějaký čas prevenci, než později litovat. A právě odběry krve a z nich stanovený krevní obraz bývá jedním z nejčastějších a také zpravidla prvním vyšetřením, které lékařům napoví, jak na tom vaše tělo je. Odhalí mimo jiné počty červených i bílých krvinek, krevních destiček i množství hemoglobinu. A s mnoha těmito vlastnostmi souvisí například i obsah železa, na které je bohatá červená řepa. Domácí recept s řepou vám dokáže zajistit perfektní výsledky.

Krevní obraz jako vhled do zdraví

Krev je nedílnou součástí těla a jako taková může o celkovém zdraví hodně napovědět. Právě proto ji lékaři využívají k preventivním vyšetřením, stejně tak jako k odhalení konkrétních nemocí, které jsou s krví spojeny. Krevní obraz je rychlá cesta ke zjištění počtu bílých a červených krvinek, ale i krevních destiček či stanovení obsahu hemoglobinu, což popisují i odborníci z IKEMu. Jednou z často zjištěných potíží je anémie, která spočívá právě v přítomnosti menšího množství červených krvinek nebo hemoglobinu, než je nutné. A právě s tím může pomoci červená řepa.

Červená řepa pro zdraví

V článku na webu Europlasma jsou vypsány konkrétní potraviny, které podpoří zdraví krve. Jedná se například o kapustu, hroznové víno, hovězí maso, vlašské ořechy, ale i o ženšen pravý, vinnou révu či právě červenou řepu. Jejími možnostmi přípravy, ale i zdravotními přínosy se zabývá také článek publikovaný v Lidovkách. Je vhodná při detoxikaci těla, pomůže snížit hladinu cholesterolu, zlepšuje činnost srdce a také je díky obsahu železa, draslíku, magnesia i fosforu vhodná pro rozpoznání příznaků anémie, o kterých jsme již na webu JakZdravě psali.

Tři bulvy červené řepy iZdroj fotografie: Unsplash
Červená řepa není jen surovinou, kterou lze snadno zařadit do jídelníčku, ale hlavně podpoří vaše zdraví.

Domácí recept s červenou řepou, který pomůže zlepšit nejen krevní obraz

Psali jsme i o úžasných účincích červené řepy na krevní tlak a tento recept se ukázal jako vhodná léčba nejen pro lidi trpící anémií, ale i pro ty, kteří bojují s vysokým krevním tlakem.

Potřebné ingredience

  • 1 kg červené řepy
  • 0,5 kg mrkve
  • 2 až 3 pomeranče
  • 1 citrón
  • 2 jablka
  • 0,5 kg lučního medu

Příprava

Nejprve si rozkrájíte jablka, mrkev i červenou řepu na kousky, abyste vše mohli vložit do mixéru a rozmixovat. Citróny i pomeranče použijete pro získání šťávy, kterou následně přidáte k rozmixované směsi. Úplně nakonec vložte také med. Je nutné vše důkladně zamíchat a případně přidat šťávu z více pomerančů pro lepší chuť. Takto připravený nápoj uskladněte do skleněných lahví. S tímto množstvím surovin byste měli získat asi 2 litry nápoje, které by měly vystačit až na 20 dní.

Jak užívat

Tento domácí lék je ideální pít vždy ráno nalačno. Postačí si dát každý den přibližně 100 ml až do té doby, než vám zásoba dojte. Tuto kúru stačí absolvovat dvakrát ročně – vaše tělo vám poděkuje a krevní obraz se výrazně zlepší.

Jak si nejraději vychutnáváte červenou řepu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články